Csongrád

A csongrádi Dianaban tartott előadást az Oppenheimer sztárjának felesége

A Diana Fegyvertechnikai Technikum és Kollégiumban tartott előadást Nagyistók Edit, aki a filmkészítés rejtelmeibe vezette be a diákokat. 

Christopher Nolan Oppenheimerének egyetlen magyar szereplője van, Haumann Máté, aki 2024-ben vette feleségül a csongrádi születésű Nagyistók Editet. Edit maga is a filmes szakmában tevékenykedik, amiről a csongrádi diákoknak is mesélt. 

A diákok az előadásban hallhattak arról, hogyan jutott el Csongrádról addig, hogy a Magyar Filmszemlén kisjátékfilm különdíjat kapott, a Fratrum című film rendezőjeként elismerték munkáját. 

„Nagy élmény volt, hogy egy film rendezője találkozott a közönséggel, s tapasztaltuk, hogyan hat a rendezői elképzelés a befogadókra. Az érdeklődőknek elmondta, milyen úton indulhatnak, ha a filmek világában szeretnének dolgozni, s akciórendezőként arról is beszélt, a fegyverek hogyan jelennek meg a filmművészetben” – számoltak be az iskola oldalán. 

.

Fotók: Diana Fegyvertechnikai Technikum és Kollégium



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

A csongrádi értéktár része lett a Nagyboldogasszony-templom egyedülálló betleheme

cs3-szerkeszto

Farkas Sándor: akkor tudunk erősek maradni, ha nem engedjük, hogy a széthúzás elhomályosítsa azt az utat, amelyet együtt építettünk

cs3-szerkeszto

A csongrádi Alföld Néptáncegyüttes karácsonyi gálaműsora ismét elvarázsolta a közönséget

cs3-szerkeszto

Közel 200 adag meleg étellel várták a csongrádiakat a Városunk Megújulásáért Egyesület karácsonyi főzésén

cs3-szerkeszto

Szabó István: Nem az ajándék a lényeg, hanem hogy együtt legyünk + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Adományokkal segítette a szentesi és a csongrádi mentőállomás munkáját a Hunor Coop

cs3-szerkeszto

A Czibulya Családi Pékség angyali kalácsa az advent jegyében

cs3-szerkeszto

Az InterPici karácsonyi ajándéka hét csongrádi családnak

cs3-szerkeszto

A szentesi és csongrádi járásban is optikai hálózatfejlesztésbe kezd a 2Connect

cs3-szerkeszto