Szentes Tömörkény

Badár Sándor, Bagi Ferenc, Fehér Csaba és Bánfi Sándor is állami kitüntetést kapott

A márciusi ifjak lerakták a vidék Magyarországának az alapkövét, mi pedig folytatjuk az építkezést – fogalmazott Nagy István agrárminiszter, az 1848. március 15-e alkalmából rendezett ünnepségen a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban, ahol elismerést adott át két szentesi és egy tömörkényi kitüntetettnek. 

Nagy István szerint a márciusi ifjak példája, ’48 üzenete minden magyar öröksége. S bár 177 év alatt nagyot fordult a világ kereke, van, ami nem változott: ahogy akkoriban, úgy most sem akarnak mást a magyarok, mint békét és szuverén, szabad Magyarországot.

„Nekünk ma a bécsi udvar helyett, a brüsszeli udvar diktál. Előírja, hogy kit engedjünk be a határainkon, kivel éljünk együtt, hogyan neveljük a gyerekeinket, mennyi pénzt hajtsunk be a magyaroktól, a nyugdíjasoktól, családoktól, a vállalkozóktól. Háborúba és esztelen költekezésbe akarnak minket hajszolni, nekik Ukrajna az első! – hangsúlyozta a miniszter, majd leszögezte: „a Hősök ma is mi vagyunk, a Lázadók, akiknek a gerince soha nem hajlik meg, akiknek mindig Magyarország az első.”

Szentesiek is a díjazottak között

Az ünnepségen állami kitüntetéseket is átadtak. A díjazottak között szentesi humoristát, művészeti vezetőt és egy polgármestert is találunk. Mutatjuk, a térségünkből kik vehették át az elismerést: 

  • Badár Sándor, Karinthy-gyűrűs humorista – Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozata díj 
  • Bagi Ferenc, a szentesi Jövőnkért Néptáncegyüttes művészeti vezetője – Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozata díj
  • Bánfi Sándor, Tömörkény polgármestere – Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozata díj

Állami kitüntetést kapott továbbá Fehér Csaba, a Szentes Nagytemplomi Református Egyházközség lelkipásztora is, aki a Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozata elismerésben részesült.

Gratulálunk!

.

Fotók: Farkas Sándor Facebook-oldala



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Tömörkényen próbálta eladni a Szentesen lopott kerékpárt – két nap alatt elfogták

cs3-szerkeszto

Egy nap sem kellett: 24 órán belül elfogták a szentesi kerékpártolvajt

cs3-szerkeszto

Véradást szerveznek a légimentőkkel Szentesen – egyetlen segítséggel akár három élet is megmenthető

cs3-szerkeszto

Honeybeast nagykoncerttel ünneplik augusztus 20-át Szentesen

cs3-szerkeszto

Másfél órán belül elkapták a szentesi autómosó hátizsáktolvaját

cs3-szerkeszto

Szentesen próbálták elkölteni a lopott bankkártyán lévő pénzt – 24 órán belül elfogták a pénztárcatolvajokat

cs3-szerkeszto

Strandröplabda-verseny várja a sportolni vágyókat a szentesi Tisza-parton

cs3-szerkeszto

Milliókat csaltak ki idősektől Szentes környékén – újra támadnak az „unokázós” csalók

cs3-szerkeszto

Ismét használatba kerül a 60-as terem a Horváth Mihály Gimnáziumban

cs3-szerkeszto