Belföld

Nagy Márton: elkezdődött a 2026-os költségvetés megtervezése

Elkezdődött a jövő évi költségvetés megtervezése, amelyet április 20-a körül átadnak a Költségvetési Tanácsnak – erről tájékoztatott Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Facebook-oldalára feltöltött hétfői videójában.

Hozzátette: június közepén, 15-e környékén lehet a zárószavazása a parlamentben, így nyárra lesz költségvetés 2026-ra.

A közlése szerint a költségvetés sarokpontja a rezsivédelem folytatása, de nem feledkeznek meg a nyugdíjasok 13. havi nyugdíjáról, és az új bejelentésekről sem, így a háromgyerekes édesanyák szja-mentességéről, és a kétgyerekes édesanyák esetén is az első lépésben 40 éves korig kifizetik az szja-mentességet. A nyugdíjasok áfa-visszatérítése is következik, a zöldség, gyümölcs, tejtermékek után az áfa visszatérítésével is számolnak a költségvetésben.

Közlése szerint 2026-ra 3,5 százalékos GDP-arányos hiánnyal számolnak.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Orbán Viktor: kapitális stratégiai hiba volt az európai leválás az orosz energiahordozókról

cs3-szerkeszto

A Tisza áradása rengeteg embert tett tönkre

cs3-szerkeszto

Az ukránok megfenyegették Orbán Viktor öt gyermekét és hat unokáját

cs3-szerkeszto

Magyar Kétfarkú Kutya Párt: szervezett a fellebbezési akció a párt jelöltjei ellen

cs3-szerkeszto

Szijjártó Péter: Ukrajna mindenre kész a magyarországi választás befolyásolása érdekében

cs3-szerkeszto

Rekord mennyiségű hulladékot gyűjtöttek össze a mindszenti határban

cs3-szerkeszto

Egyszerre támadja az anyák és a 25 év alattiak adómentességét a Tisza Párt szakértője – minden kedvezménytől megfosztaná őket

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: védett árat vezetünk be minden magyar család és vállalkozás számára! + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Rendkívüli kormányülést hívott össze Orbán Viktor az emelkedő energiaárak miatt + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto