Csongrád

Talpalatnyi csatatér: Pipaszár Kapitány is Csongrádra hajózott

Kedden különleges látvány tárult a látogatók elé Csongrádon: megnyílt Tari Tamás lenyűgöző LEGO-SCHENK gyűjteményéből nyílt kiállítás.

A csongrádi születésű Tari Tamás fantasztikus gyűjteményébe nyerhetnek betekintést a látogatók keddtől, amelyben számtalan ritka játék, Schenk katonák, lovagok, kalózok és LEGO készletek várják az érdeklődőket. Tamás gyerekkorában kezdte el a katonák gyűjtését, melynek első darabját a testvére ajándékozta neki, és ezt a mai napig nagy becsben tartja. Az egyik karácsonyra a szüleitől megkapta az első LEGO készletét, és ettől a pillnattól kezdve, teljesen elvarázsolták az összeilleszthető elemek és azok variálhatósága. Talán ez indította el a LEGO-gyűjtőszenvedélyét, amelyből most egy fantasztikus gyűjtemény tárul a közönség elé. 

A Móra Ferenc Múzeumban megrendezett kiállítás megnyitón a várak, kastélyok és katonák mellett egy igazán különleges figura is feltűnt: a magyar tenger rettegett kalóza, Pipaszár Kapitány, akikkel a gyerekek egy igazi kalózhajót tervezhettek.

A kiállítás a Talpalatnyi Csatatér címet kapta, hiszen ez pontosan azt a gyerekkori nappalit idézi fel, ahol a gyűjtő hosszú órákon át játszott a katonákkal, kalózokkal és LEGO figurákkal. A kiállításon LEGO-ritkaságok és Schenk katonák is megtekinthetőek a Tart László Múzeumban, nyitvatartási időben.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Átadták a Talentum-díjat a Csongrádi Batsányi János Gimnáziumban

cs3-szerkeszto

Tejfogtól a panorámaröntgenig: így előzhetjük meg a rejtett szájüregi betegségeket – Dr. Gyulai Balázs válaszol

cs3-szerkeszto

Negyvenöt éve őrzik a természet szeretetét – jubileumot ünnepelt a Csongrádi Kertbarát Klub

cs3-szerkeszto

Megható köszönőlevelet kaptak a csongrádi rendőrök – példás munkát végeznek a térségben

cs3-szerkeszto

A madárinfluenza után Csongrád térségében is megjelent egy újabb betegség, ami emberre is veszélyes és nincs ellenszere

cs3-szerkeszto

Rettegnek a kérdésektől: szájzárat kaptak a szentesi és kisteleki tiszás jelöltek is

cs3-szerkeszto

Megújul a csongrádi Tourinform iroda – modern fogadótérrel és bővülő szolgáltatásokkal várják az ügyfeleket

cs3-szerkeszto

Adventi plüssgyűjtést indított a csongrádi Sághy Mihály Technikum

cs3-szerkeszto

A Mi Hazánk csongrádi jelöltjének neve is előkerült a tiszás jelöltállítás során

cs3-szerkeszto