Belföld

Tűzgyújtási tilalom van az egész országban

Csütörtöktől visszavonásig tűzgyújtási tilalom van érvényben az egész országban – közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.

    A közlemény szerint tilos tüzet gyújtani erdőkben, fásításokban, facsoportokban, útszéli fasorokban és ezek kétszáz méteres körzetében, még a kijelölt tűzrakóhelyeken is.
    Felhívták a figyelmet, hogy a csapadékmentes időjárás miatt nagy a szárazság, ezért amíg ki nem zöldül a természet, a legkisebb figyelmetlenség is könnyen hatalmas tűzhöz vezethet.
    A tűzoltókat az idén már több mint 3500 alkalommal riasztották szabadtéri tűzhöz, a leégett terület nagysága csaknem hétezer hektár. A szabadtéri tüzek miatt öt ember sérült meg. A napokban a Kis-Balatonnál 600 hektárnyi terület égett le – emelték ki.
    Azt javasolták, hogy a tüzek megelőzése érdekében a dohányosok ne dobják el az égő cigarettacsikket. Ahol engedélyezik a kerti zöldhulladék-égetést, ott csak az önkormányzati rendeletben meghatározott időben szabad ezt végezni. Mindig legyen a közelben víz és egy szerszám, amellyel kordában lehet tartani a tüzet – javasolta a katasztrófavédelem.

MTI, fotó: Cs3



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Orbán Viktor: ma azért utazunk Washingtonba, hogy Trump elnökkel új fejezetet nyissunk a magyar-amerikai kapcsolatokban

cs3-szerkeszto

A hétvégén nem lesz elérhető a Digitális Állampolgár mobilalkalmazás és a Központi Azonosítási Ügynök

cs3-szerkeszto

Márki-Zay Péter szerint akár pszichopata is lehetne, a 444.hu szerint pedig „MP f***sz”

cs3-szerkeszto

Lebukott Magyar Péter: kiszivárgott a Tisza App fejlesztőinek belső levelezése

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor megerősítette: Január elsejétől, több lépésben, bevezetik a 14. havi nyugdíjat!

cs3-szerkeszto

Alapjogokért Központ: Októberben is győzött a Fidesz a Tisza Párttal szemben

cs3-szerkeszto

A Tisza Párt adópolitikai szakértője elismerte: Magyar Péterék szűkítenék az adójóváírást

cs3-szerkeszto

Kiszivárogtak az adatok az interneten? – Így védhetjük meg magunkat és egymást!

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor bejelentette: nemzetbiztonsági kockázatot jelent a Tisza adatszivárgása, azonnali vizsgálat indul

cs3-szerkeszto