Belföld

Ma van a Tisza élővilágának emléknapja

22 éve, 2000. január 30-án éjjel az Aurul nevű ausztrál-román tulajdonú bányavállalat Romániában lévő lévő zagytározójának gátszakadása következtében több mint 100 ezer köbméternyi ciánnal szennyezett zagy jutott a természetes vízrendszerbe, köztük a Tiszába. 2000. június 16-án február 1-jét a Tisza élővilágának emléknapjává nyilvánították.

A Tisza élővilágának emléknapjáról Farkas Sándor miniszterhelyettes, a térség országgyűlési képviselője is megemlékezett közösségi oldalán.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Jakab Péter és párttársa, a csanyteleki Kovács László is a DK-hoz igazolt

cs3-szerkeszto

Szijjártó Péter: Magyarország bírósági eljárást indít a jogi csalással született REPowerEU-rendelet ellen

cs3-szerkeszto

Rejtett Kincsek Túrái – Az ország 10 városában, köztük Szentesen tapasztalták meg a téli túrázás szépségeit

cs3-szerkeszto

Dömötör Csaba: a Tisza képviselői bizonyíthatták volna, hogy ellenzik a Mercosur-megállapodást, de nem vettek részt a bizalmatlansági szavazáson, ezzel támogatták Ursula von der Leyen ügyét

cs3-szerkeszto

Amikor az etető hírét viszik a madarak

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani

cs3-szerkeszto

Sok sikert, szurkolunk! – Már zajlik a központi felvételi vizsga az általános iskolások számára

cs3-szerkeszto

Megalakult a Béketanács, Trump kemény vezetőnek nevezte Orbán Viktort

cs3-szerkeszto

Gulyás Gergely: Magyarországnak azon országok között a helye, amelyek békét akarnak

cs3-szerkeszto