Belföld

Több mint 180 embert kellett kórházba vinni túlzott alkoholfogyasztás miatt

Drunk Man Vomit Party Hat Alcohol Abuse Hangover Concept

Idén 181 embert kellett részegség, illetve alkoholmérgezés miatt kórházba vinni, közülük 27-en kiskorúak voltak – közölte az Országos Mentőszolgálat kommunikációs vezetője szombaton az MTI-vel.

    Győrfi Pál közleménye szerint a mostani szilveszteren 3363 esetet láttak el a mentők, ebből a fővárosi feladatszám 809 volt. Budapesten és az ország nagyvárosaiban idén is az éjfél és a hajnali 4 óra közötti időszak volt különösen nehéz, a mentőegységek folyamatosan dolgoztak – emelte ki.
    A mentőket országszerte 18 pirotechnikai eszközzel kapcsolatos balesethez riasztották. Emellett balesetek, verekedések, belgyógyászati rosszullétek és egyéb esetek miatt is kérték a mentők segítségét – írta Győrfi Pál.
    Az M1 tudósítója a budapesti Honvédkórházból bejelentkezve azt mondta: a Magyar Honvédség Egészségügyi Központba több mint 50 embert vittek be az éjszaka folyamán, közülük nyolcan voltak, akik a túlzott alkoholfogyasztás miatt kerültek be. Újév reggelén egy fiatal férfit azért vittek be, mert ittassága miatt elesett és súlyos, életveszélyes fejsérülést szenvedett.
    A tudósító azt is elmondta, hogy a legnagyobb detoxikálóba a Péterfy Sándor Utcai Kórház-Rendelőintézet és Baleseti Központba több mint 30 embert vittek be. Köztük valaki csak könnyebb mérgezést szenvedett, de volt, aki intenzív ellátásra is szorult – ismertette az M1 tudósítója.

MTI

A kiemelt kép illusztráció/Envato elements



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Elvették a rendőrök Ruszin-Szendi fegyverét

cs3_szerk2

Orbán Viktor: a “Tisza-adó” bevezetése egy brüsszeli terv része

cs3_szerk2

Döntött a kormány: még idén kiegészítő nyugdíjemelést kapnak a szépkorúak

cs3_szerk2

Orbán Viktor: fegyvernek, erőszaknak, fegyveres szónokoknak nincs helyük a közéletben

cs3_szerk2

Magyar Péter is bevallotta, hogy lőfegyverrel ment a lakossági fórumra Ruszin-Szendi Romulusz + VIDEÓ

cs3_szerk2

Itt a legfrissebb mérés: hárompárti parlament alakulna, vezet a Fidesz

cs3_szerk2

Az OECD szerint meglepően élvezzük az életet, és tudásszintünk alapján sem lógunk ki az európai átlagból

cs3_szerk2

Fegyvernek látszó tárggyal az oldalán jelent meg egy tiszás fórumon Ruszin-Szendi Romulusz

cs3_szerk2

Derekegyházon tartotta országos családi napját a Kereszténydemokrata Néppárt

cs3_szerk2