Belföld

Újraindul a Zöld Nemzeti Bajnokok program

Cables with wires in electrical device

Harmincmilliárd forintos keretösszeggel újraindul a Zöld Nemzeti Bajnokok program – jelentette be György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM)  gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára kedden Szatymazon.

    A politikus a CE Glass Zrt. üzemében tartott sajtótájékoztatón azt mondta, a hazai vállalkozások az energiahatékonyság, az elektormobilitás, a vízgazdálkodás, a másodnyersanyagok hasznosítása vagy egyszer használatos műanyagok kiváltására irányuló beruházásaikhoz nyerhetnek 20 millió és 1,5 milliárd forint közötti, legfeljebb a költségek 50 százalékát fedező támogatást.
    A programban várhatóan 100-150 vállalkozás nyerhet támogatást. Az előminősítésre október 22-ig jelentkezhetnek a cégek, a tanúsítványt megszerző vállalkozások pedig novemberben nyújthatják be pályázataikat.
    A sikeresen pályázó vállalkozások feltételesen vissza nem térítendő támogatást nyerhetnek el a fejlesztéseikhez. Vállalniuk kell, hogy a magyar gazdaság átlagánál kétszer gyorsabb növekedést érnek el, amennyiben ez nem teljesül, a támogatás arányos részét vissza kell fizetniük – ismertette György László.
    A program 14 milliárd forintos keretösszegből megvalósult első körében 63 projekt kapott támogatást. Köztük a CE Glass Zrt., amely 400 millió forintos támogatással 815 millió forintos beruházást valósít meg, és ennek köszönhetően negyedével bővíti foglalkoztatotti létszámát – mondta az államtitkár.
    Varga Gusztáv vezérigazgató hangsúlyozta, Szeged határában Közép-Európa egyik legkorszerűbb üvegfeldolgozó-üzemét alakítják ki. A vállalkozás 2200 négyzetméterrel bővíti termelőcsarnokát és két korszerű gép beszerzésével kétszeresére növeli a lamináló kapacitást, ötszörösére a laminált üvegtermékek csiszolási kapacitását. A fejlesztésnek köszönhetően 40 százalékkal csökken a selejtarány, a fajlagos energiafelhasználás pedig a felére mérséklődik.
     Varga Gusztáv több mint százéves hagyomány folytatásaként 1989-ben nyitotta meg Szilánk néven képkeretező és üvegező műhelyét Szegeden. A vállalkozás az évek során nagykereskedelemmel, üvegfeldolgozással, szigetelőüveg-előállítással és üvegipari gépek gyártásával bővítette tevékenységi körét, és kilépett a nemzetközi piacra. A tevékenységét CE Glass néven folytató vállalkozás új termelő és logisztikai központját Szeged határában, Szatymazon 2012-ben adták át.
    A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a CE Glass Zrt. 2019-ben 5,439 milliárd, tavaly 5,618 milliárd forintos nettó árbevételt ért el, 2019-ben adózott eredménye 637 millió, tavaly 969 millió forint volt.

MTI

A kiemelt kép illusztráció/Envato Elements



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Szijjártó Péter: szigorú bevándorláspolitika nélkül nem lehet Európa biztonságáról beszélni

Szabó Viktor

Jakab István: Magyarországnak joga van a magyar emberek egészségét védeni

Szabó Viktor

GVH: márciusban gyakorlatilag lenullázódott az éves élelmiszer-infláció

Szabó Viktor

Gulyás Gergely: aggasztó, hogy a NATO is irányt váltott

Szabó Viktor

Nagy István: a gazdák érdekében is változás kell Brüsszelben

Szabó Viktor

Júniusban indulhat az új otthonfelújítási korszerűsítési program

Szabó Viktor

Farkas Sándor: A magyar kormány elkötelezett a klíma- és természetvédelem tekintetében

Szabó Viktor

Magyar Péter nem a Fideszt gyengíti

Szabó Viktor

Jaber: “Magyarország, ez a legjobb hely a világon!” + VIDEÓ!

Szabó Viktor