Belföld

Hétfőn tetőzik a kánikula, este viharos széllel érkezik a hidegfront

Smiling and happy. Young girl play in the fountain at the summer heat and lake and woods background

Hétfőn tetőzik a hőség: emiatt néhány megyére a legmagasabb fokú figyelmeztetést is kiadta az Országos Meteorológiai Szolgálat. Várhatóan este viharos széllel érkezik meg a hidegfront, de már délutántól is lehetnek heves zivatarok.

    A meteorológiai szolgálat az MTI-hez hétfő reggel eljuttatott veszélyjelzésében azt írta: a napi középhőmérséklet sok helyen alakul 26, 27, főként délen 28, 29 Celsius-fok felett. Emiatt Bács-Kiskun, Békés és Csongrád-Csanád megyére harmadfokú figyelmeztetést adtak ki. Szintén a hőség miatt Baranya, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy és Tolna megyére másodfokú, Budapestre, Pest, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Heves, Komárom-Esztergom, Nógrád, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Veszprém és Zala megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.
    Az országos előrejelzés szerint a csúcsértékek 30 és 39 fok között alakulnak, a Fertő-tó térségében és az északi határnál lesznek az alacsonyabb, a Dél-Alföldön a magasabb értékek. Késő este 20 és 31 fok közötti értékeket mérhetnek.
    Az országos tisztifőorvos és az Országos Meteorológiai Szolgálat hőség miatti figyelmeztetésének különböző kritériumai vannak.
    A tartós hőség miatt Müller Cecília szombattól hétfő éjfélig rendelte el másodfokú intézkedését, a hőségriasztást.
    A meteorológiai szolgálat azt is kiemelte, hogy hétfőn napközben eleinte nyugodt idő várható, de északon, északnyugaton erőteljesen labilizálódik a légkör és késő délutántól már zivatarok, heves zivatarok is kialakulhatnak. Estétől északnyugat felől viharos széllel érkezik a hidegfront. Kiterjedtebb zivatartevékenység azonban jobb eséllyel csak keddre virradó éjszaka valószínű – közölték.
    Zivatarveszély miatt Budapestre, Pest, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Vas és Veszprém megyére másodfokú, az ország többi területére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.
    Emellett Budapestre, Pest, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Nógrád, Vas és Veszprém megyére a felhőszakadás veszélye miatt is adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Orbán Viktor: fegyvernek, erőszaknak, fegyveres szónokoknak nincs helyük a közéletben

cs3_szerk2

Magyar Péter is bevallotta, hogy lőfegyverrel ment a lakossági fórumra Ruszin-Szendi Romulusz + VIDEÓ

cs3_szerk2

Itt a legfrissebb mérés: hárompárti parlament alakulna, vezet a Fidesz

cs3_szerk2

Az OECD szerint meglepően élvezzük az életet, és tudásszintünk alapján sem lógunk ki az európai átlagból

cs3_szerk2

Fegyvernek látszó tárggyal az oldalán jelent meg egy tiszás fórumon Ruszin-Szendi Romulusz

cs3_szerk2

Derekegyházon tartotta országos családi napját a Kereszténydemokrata Néppárt

cs3_szerk2

Itt a tiszás gyűlöletkampány újabb állomása: egyenlőségjelet rajzoltak Lázár János és a merényletben meghalt Charlie Kirk neve közé, akasztanák is a minisztert

cs3_szerk2

A terveik szerint a jelenlegi 9 százalékról 25 százalékra emelné a Tisza Párt a társasági adó kulcsát

cs3_szerk2

Erről sem fog beszámolni a baloldali média: követendő példává vált Orbán Viktor

cs3_szerk2