Belföld

Változatlan feltételekkel igényelhető támogatás a napelemes rendszerekre

some solar panels on the roof of a private house

“Megmarad a szaldóelszámolás a napelem-telepítéseknél az otthonfelújítási támogatást igénybevevőknek, ami hozzájárul ahhoz, hogy a Klíma- és Természetvédelmi Akciótervben foglalt célnak megfelelően 2030-ra legalább 200 ezer, átlagosan 4 kilowattos napelemes rendszer kerüljön telepítésre a háztartásoknál” – jelentette be Steiner Attila körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkár.

    Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) csütörtöki közleménye emlékeztet arra, hogy a korábban elfogadott jogszabályok a 2021. július 1-jét követően telepített napelemes rendszerekre már olyan kereskedői és elosztói szerződést követeltek volna meg, amely nem tenné lehetővé az éves szaldóképzést, a kormány döntése értelmében azonban július elsejétől nem kerül bevezetésre a bruttó elszámolás, ha a gyermeket nevelő családok otthonfelújítási támogatást napelemes rendszerek telepítésére veszik igénybe.
    Az államtitkár hozzátette: a szerdán megjelent rendeletmódosítás alapján a családok a programban továbbra is úgy igényelhetnek az újonnan telepített napelemes rendszerekre 50 százalékos támogatást, hogy a közcélú hálózatba betáplált és a vételezett villamos energia éves szinten kerül összesítésre, annak egyenlege mértékéig sem energiadíjat, sem rendszerhasználati díjat nem szükséges fizetni. Ezzel a hálózat az egész évre ingyenes energiatárolási és szállítási szolgáltatást nyújt és lehetőség van a nappali többletet éjszaka használni vagy a nyári többlettermelésből fedezni a téli áramigényt. Az éves szaldó feletti termelést az áramszolgáltató vállalkozások a fogyasztói szerződés szerinti termékáron vásárolják meg a számlaképes kistermelőtől; az ügylet évi 12 ezer kilowattóra mennyiségig személyi jövedelemadó-mentes. Az éves szaldó feletti fogyasztásért a felhasználónak a szerződése szerinti bruttó fogyasztói árat kell kifizetnie – olvasható az ITM közleményében.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

8-ról 10 százalékpontra nőtt a Fidesz előnye

cs3-szerkeszto

Lehet választani: a kormány beállt a vállalkozók mellé, Magyar Péterék viszont már most azon gondolkoznak, miként csatornázzák el tőlük a pénzt

cs3-szerkeszto

Óriási bejelentéseket tett Orbán Viktor, örülhetnek a vállalkozások

cs3-szerkeszto

Állatok karácsonya a Mogyoró Menedékben, ahol a szeretetnek minden morzsája számít

cs3-szerkeszto

Fidesz-KDNP: 2026-ban is háborús uniós költségvetést akar Brüsszel és el akarja indítani a migránsok erőltetett betelepítését

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: 1 millióan már kitöltötték és visszaküldték a nemzeti konzultációt + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

A tiszás elemző kikotyogta: mindig kiállnak Ukrajnáért, csak nem most kell ezt elmondani + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Elindult az ország történetének legnagyobb élelmiszergyűjtő akciója

cs3-szerkeszto

Bárki magára öltheti Orbán Viktor rajzát, ráadásul nemes célt is támogat vele 

cs3-szerkeszto