Külföld

Nyilatkozatot fogadott el tizenegy ország agrárminisztere

Egy kiszámítható, megvalósítható, a gazdálkodói és tagállami pénzügyi kockázatokat csökkentő Közös Agrárpolitika irányába mutató javaslatokat tartalmazó nyilatkozatot fogadott el tizenegy ország agrárminisztere a Visegrádi Csoport kibővített agrárminiszteri ülésén Poznanban – közölte az Agrármisztérium (AM) kedden az MTI-vel.

    A tájékoztatás szerint fontos találkozóra került sor a Visegrádi Csoport országai és hét másik közép-kelet-európai uniós tagállam agrárminiszterei között a lengyelországi Poznanban, Magyarországot Feldman Zsolt mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkár képviselte.
    A Polagra Food kiállítás keretében megrendezett tanácskozáson a Lengyelország, Csehország, Szlovákia és Magyarország alkotta V4 csoport, valamint a hozzájuk csatlakozott hét másik uniós tagállam a Közös Agrárpolitika (KAP) jövőbeni tartalmi elemeivel kapcsolatos, jelentős kérdésekben alakított ki közös álláspontot az októberi agrárminiszteri tanácsülés előtt – hívta fel a figyelmet a tárca. Hozzátették, hogy ezen az ülésen a német elnökség közös tanácsi álláspontot kíván kialakítani a KAP jövőbeni szabályozását illetően, ami indokolttá és időszerűvé tette az együttes fellépést több, még nyitott témában.
    A résztvevő tizenegy ország közös nyilatkozatot fogadott el, amelynek javaslatai egy kiszámítható, megvalósítható, a gazdálkodói és tagállami pénzügyi kockázatokat csökkentő Közös Agrárpolitika irányába mutatnak. A tagállami szubszidiaritás garanciális elemeinek megőrzése, a kisgazdaságok adminisztratív terhelésének megakadályozása, illetve a mezőgazdaságot érintő reális környezeti célok kitűzésének szükséglete egyaránt fontos témái voltak a tanácskozásnak – jelezte az AM.
    A Polagra Food kiállításon Magyarország az Agrármarketing Centrum révén magyar borokat, fűszereket, sütőipari és mangalicatermékeket bemutató nemzeti standdal vesz részt, a magyar standot együtt nyitotta meg Jan Krzysztof Ardanowski lengyel agrár- és vidékfejlesztési miniszter és Feldman Zsolt államtitkár.
    Az agrárminiszteri tanácskozás és a Polagra Food kiállítás mellett megrendezett magyar-lengyel bilaterális találkozón Feldman Zsolt, valamint a lengyel Szymon Giżyński államtitkár az agrárszakképzés területén történő együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá. Ennek alapján a következő időszakban érdemi együttműködés indulhat a felnövekvő generáció képzésében kulcsszerepet játszó oktatási intézmények, oktatók és tanulók között – áll az AM közleményében.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Orbán Viktor: a Patrióták az erős és szuverén nemzetek Európáját építik

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor Brüsszelben: Európában folytatódik a patrióta pártok előretörése

cs3-szerkeszto

“Hadd áramoljon a kőolaj!” – Megszületett a megállapodás Iránnal a békéről

cs3-szerkeszto

Életbe lépett a migrációs paktum – komoly terhek várhatnak Magyarországra

cs3-szerkeszto

Bulgária bajban: kiderült, trükkök százai kellettek az euró bevezetéséhez

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: a kormány egyetlen lépést se tegyen a háborúpárti Európa irányába!

cs3-szerkeszto

Vonattal, lóháton és gyalogosan is mennek a zarándokok Csíksomlyóra, medvehajtást is tartottak a helyszínen

cs3-szerkeszto

Június végétől indulnak Retró Istria Expresszek az Adriára

cs3-szerkeszto

Az uniós intézmények vezetői üdvözölték a Mercosur kereskedelmi megállapodás ideiglenes hatályba belépését

cs3-szerkeszto