Belföld

Elindult a Nagy Nyári Határtalanul vetélkedő

Külhoni és anyaországi diákok egyaránt próbára tehetik tudásukat a Nemzetpolitikai Államtitkárság Határtalanul programjának virtuális nyári vetélkedőjén, mely keretében a magyar történelemmel, irodalommal, néprajzzal, földrajzzal kapcsolatos izgalmas kérdésekre válaszolhatnak.

A feladatokat összeköti az összetartozás üzenete.

Az elődöntő tesztjét 2020. augusztus 31-ig tölthetik ki a diákok bármikor, akár többször is.
A kérdéseket nagy tudásanyagot tartalmazó, sok témakört felölelő, részben képekkel illusztrált kérdéssorból választja véletlenszerűen a rendszer. Összesen 30 feladatot kell megoldani 25 perc alatt. A tesztet többször is ki lehet tölteni, a kérdések véletlenszerűen váltakoznak. A helyes válaszok száma és a teszt kitöltésére fordított idő alapján alakul ki az elődöntő sorrendje, melyből a legjobbak a döntőbe jutnak. A játékosok legjobb eredményeit régiónként értékelik. Egy csapatnéven vagy osztálynéven egy vagy több diák is játszhat, tehát tudnak az osztályok tagjai, barátok egymással kommunikálni, lehet csoportosan is kitölteni, de egymástól függetlenül is kitöltheti bárki a tudáspróbát.

A döntőt virtuálisan rendezik meg, ahol a régiók első helyezettjei játékos vetélkedőben mérik össze tudásukat, erre előzetesen lehet készülni.
A régiók legjobbjai 300-300 ezer forint összértékű nyereményeket vihetnek haza. Ezen kívül a száz
legjobb kitöltő mind Határtalanul ajándékcsomagot kap.

A vetélkedő itt érhető el: https://hatartalanul.net/nagy-nyari-hatartalanul-vetelkedo-2020/



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Igazi strandidő jön: közel 30 fok és napsütés vár ránk a pünkösdi hétvégén

cs3-szerkeszto

Vonattal, lóháton és gyalogosan is mennek a zarándokok Csíksomlyóra, medvehajtást is tartottak a helyszínen

cs3-szerkeszto

Robbanás történt a Mol tiszaújvárosi üzemében

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor bejelentette: megalakul a Védvonal, véget vetnek a liberális terrornak

cs3-szerkeszto

Benyújtotta a Tisza az Alaptörvény Orbán Viktorra szabott módosítását

cs3-szerkeszto

Megszűnt a tilalom az ukrán termékek behozatalára

cs3-szerkeszto

Elhunyt Scherer Péter, Jászai Mari-díjas színész 

cs3-szerkeszto

Magyar Péter: Be kell fizetniük a szolidaritási adókat az önkormányzatoknak

cs3-szerkeszto

Bóna Szabolcs: Tarthatatlan, hogy az állam térítse meg az aszálykárokat!

cs3-szerkeszto