Belföld

Kapcsolataink erősítése, az együttműködés fejlesztése a cél a latin-amerikai országokkal

A mezőgazdaság előtt álló kihívások közül a klímaváltozás hatásainak kivédését, vagy mérséklését jelölte meg a legsürgetőbb feladatnak Farkas Sándor, az Agrárminisztérium miniszterhelyettese a 4. Magyarország-Latin-Amerika Fórumon, ahol az innováció az agrárkutatást érintő innováció, az öntözés és vízgazdálkodás, a haltenyésztés, az erdészet, erdőgazdálkodás és a nemesítési és termesztési technikák témaköréről tárgyaltak a szakemberek.

A Gödöllői Királyi Kastélyban rendezett esemény megnyitóján Farkas Sándor megemlítette, hogy 2015-ben a Magyar Kormány a Déli Nyitás politikájának meghirdetésével helyesen ismerte fel a latin-amerikai térségben rejlő lehetőségeket. Mint fogalmazott, egy több mint 21 millió km2 nagyságú, és több mint félmilliárd lakosú régióval való együttműködés óriási kiaknázandó lehetőséget rejt. A népesség magas száma, párosulva a dinamikusan fejlődő gazdasággal és növekvő jóléttel, kiaknázandó piaci lehetőségeket teremt a külkereskedelem számára, ezért fontos kapcsolataink tovább erősítése a térség államaival – fogalmazott a miniszterhelyettes.

Farkas Sándor megfogalmazása szerint Magyarország és Latin-Amerika mezőgazdasági együttműködéséhez a latin-amerikai országok változatos földrajzi adottságaikkal, gazdag természeti kincseikkel, és az ebből fakadó változatos mezőgazdasági kultúrájukkal, míg Magyarország a magas szintű szaktudásával, tapasztalatával és technológiai színvonalával járulhat hozzá. A latin-amerikai országok komoly szerepet játszanak Magyarország különleges élelmiszerekkel – kávé, kakaó, egzotikus gyümölcsök – való ellátásában, a hazai termékek közül pedig a tokaji bor és a mangalica hús a leginkább kedvelt ezekben a tengeren túli országokban.

A miniszterhelyettes hangsúlyozta: Magyarország és Latin-Amerika mezőgazdasági kapcsolatai, azon belül is a kutatási és tudományos együttműködések hosszú múltra tekintenek vissza, amelyek hozzájárulhatnak napjaink együttműködésének erősítéséhez.

(AM Sajtóiroda)



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

„Tartson ki!” – Szimpátiatüntetést tartottak vasárnap a Sándor-palotánál

cs3-szerkeszto

Kongatják a vészharangot a szakmai szervezetek: súlyos gazdasági válságot okozhat a Tisza-kormány döntése

cs3-szerkeszto

Máris komoly következménye lett Magyar Péterék kordonbontásának, megsérült egy német turista a karmelitánál

cs3-szerkeszto

Csurrant-cseppent: Majka 140 milliós osztalékot vett ki a cégéből

cs3-szerkeszto

A Szegedet legyőzve 30. alkalommal bajnok a Veszprém

cs3-szerkeszto

Magyar Péter erőszakos fellépésével éppen diktatúrát épít – és nem jogállamot, nem demokráciát

cs3-szerkeszto

Sulyok Tamás hivatalosan is bejelentette, hogy nem mond le! + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Politico: Semmilyen megállapodás nem született az uniós források kifizetéséről

cs3-szerkeszto

A Családi büszkeség menetével válaszol a Pride-ra a Mi Hazánk

cs3-szerkeszto