Belföld

Ötven megállót és vasútállomást újítanak fel

Beautiful blue passenger train at the railway station

Összesen 700 megállója és vasúti állomása van a MÁV-nak országszerte. Ezek közül ötvenet újítanak fel 2023-ig – mondta Loppert Dániel, a MÁV kommunikációs igazgatója szombaton az M1 aktuális csatornán.

Az igazgató elmondta, a jegyvásárlási statisztikák alapján választották ki az 50 legforgalmasabb megállóhelyet, illetve vasútállomást, amelyeket felújítanak.

Kisebb rekonstrukció már el is indult az ország legforgalmasabb megállóhelyén, Zuglón, ahol évente másfél millió utas fordul meg.

A felújítások elsősorban Budapestre és Pest megyére, illetve az elővárosi forgalomra koncentrálnak, hiszen innen jön a MÁV utasainak csaknem fele – mondta a MÁV kommunikációs igazgatója.

(MTI)



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Orbán Viktor: Amíg Trump az elnök, és én vagyok a miniszterelnök, addig marad a rezsicsökkentést szavatoló megállapodás

cs3-szerkeszto

Mérlegen a washingtoni út: Orbán Viktor interjút ad Rónai Egonnak

cs3-szerkeszto

Jó hír a szentesi, csongrádi, kisteleki és környékbeli nyugdíjasoknak: szerdától érkezik a nyugdíjkiegészítés

cs3-szerkeszto

Komoly vizsga vár a pénzügyi védőpajzsra: elárulta a miniszter, honnan sorozzák majd igazán

cs3-szerkeszto

Válságtanácskozás vette kezdetét a Tisza Pártban

cs3-szerkeszto

Bevált Orbán mesterterve: ekkora sikerre nyáron még a miniszterelnök sem számíthatott

cs3-szerkeszto

Szijjártó Péter: ha nem Orbán Viktor lenne a miniszterelnök, a magyar családoknak karácsonyra háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája

cs3-szerkeszto

A gyűlöletkeltés ára: hogyan mérgezi a baloldal a közhangulatot – Szentesen és Csongrádon is?

cs3-szerkeszto

Új szövetségi magasságok: az USA hivatalosan méltatta Magyarországot

cs3-szerkeszto