Belföld Ópusztaszer

Felavatták az Árpád és vezérei szoborcsoportot Ópusztaszeren

Felavatták az első Kárpát-medencei magyar országgyűlésnek emléket állító Árpád és vezérei szoborcsoportot – Kligl Sándor alkotását – pénteken az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban.

Kligl Sándor szobrászművész alkotásának, az első magyar országgyűlésnek emléket állító, Árpád és vezérei szoborcsoport ünnepélyes átadása 2019. augusztus 2-án volt az Emlékparkban. Az ünnepségen köszöntőt mondott: Kertész Péter, az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark ügyvezető igazgatója. Ünnepi beszédet mondott: Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár. A szoborcsoportot Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár, Farkas Sándor, az Agárminisztérium parlamenti államtitkára, miniszterhelyettes és Kertész Péter, az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark ügyvezető igazgatója leplezte le. Ezt követően dr. Németh Henrik, az Országos Baranta Szövetség elnöke megnyitotta a 7. Magyarok Országos Gyűlése rendezvényt. Az ünnepségen közreműködött: Sági Dóra népdalénekes és Vesztergám Miklós tárogatóművész.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Szentesi Zöldi László: a kormány hamarosan bajba kerül, a Fidesz-KDNP pedig néhány év múlva visszatérhet

cs3-szerkeszto

Nekiestek a romák Magyar Péternek

cs3-szerkeszto

Szőlő utcai ügy – Fidesz: Magyar Péter, Magyar Márton és a Kontroll végighazudták a kampányt

cs3-szerkeszto

„Cigányok, kapjatok észbe!” – heves reakciókat váltott ki Magyar Péter kijelentése a roma gyerekekről + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Mandula Viktor: az arrogáns tudatlanság totális győzelme

cs3-szerkeszto

Több mint 280 program 40 helyszínen: minden korosztályt vár a XII. Magyarok Országos Gyűlése

cs3-szerkeszto

Közleményben mentek neki a Tisza-kormánynak a benzinkutak, tömeges bezárás jöhet

cs3-szerkeszto

Ezen a héten is kutya meleg lesz, folytatódik a kánikula

cs3-szerkeszto

Összefogott a térség: tanszereket és óvodai ágyneműket gyűjtenek a rászoruló gyermekeknek

cs3-szerkeszto