Belföld Ópusztaszer

Felavatták az Árpád és vezérei szoborcsoportot Ópusztaszeren

Felavatták az első Kárpát-medencei magyar országgyűlésnek emléket állító Árpád és vezérei szoborcsoportot – Kligl Sándor alkotását – pénteken az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban.

Kligl Sándor szobrászművész alkotásának, az első magyar országgyűlésnek emléket állító, Árpád és vezérei szoborcsoport ünnepélyes átadása 2019. augusztus 2-án volt az Emlékparkban. Az ünnepségen köszöntőt mondott: Kertész Péter, az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark ügyvezető igazgatója. Ünnepi beszédet mondott: Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár. A szoborcsoportot Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár, Farkas Sándor, az Agárminisztérium parlamenti államtitkára, miniszterhelyettes és Kertész Péter, az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark ügyvezető igazgatója leplezte le. Ezt követően dr. Németh Henrik, az Országos Baranta Szövetség elnöke megnyitotta a 7. Magyarok Országos Gyűlése rendezvényt. Az ünnepségen közreműködött: Sági Dóra népdalénekes és Vesztergám Miklós tárogatóművész.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Rétvári Bence: a Tisza-kormány 33 milliárd forintot vesz el a pedagógusoktól

cs3-szerkeszto

Hiperaktivitás, figyelemzavar: pszichiátriai betegségek-e valójában?

cs3-szerkeszto

Szombattól ismét emelkednek az üzemanyagárak

cs3-szerkeszto

Kikosarazták a miniszterelnököt – a pártelnökök nem Magyar Péter politikai biodíszletei

cs3-szerkeszto

A változás szele: 3 köbméter gázért közel 7000 forintos számla érkezett Csongrádon

cs3-szerkeszto

Színes programokkal várja a látogatókat az augusztus 20-i ünnepnapon az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark

cs3-szerkeszto

Épül a tiszás önkény: a Legfőbb Ügyészség szerint is jogsértő volt a Fidesz szervereinek lefoglalása

cs3-szerkeszto

Leköszön a vármegyei agrárkamara elnöke – törvénymódosítás miatt távozik Szél István

cs3-szerkeszto

Több vízügyi fejlesztésre sem adott zöld lámpát a pénzügyminiszter, több milliárdos egészségügyi tételre is nemet mondott

cs3-szerkeszto