Derekegyház Szentes Térség

Gólyacsaládot mentettek a szentesi tűzoltók Derekegyházán

A szentesi állatvédők kérték a tűzoltók segítségét hétfőn délután Derekegyházán, egy bajba jutott gólyacsalád mentéséhez riasztották a szentesi egységeket. Két kisgólya maradt félárván, az életben maradt gólyaszülő nem tudott megfelelően gondoskodni a fiókákról. Az állatvédők elmondása szerint segítség nélkül a biztos pusztulás várt a fészeklakókra. A tűzoltók emelték le a több méteres magasságból a fészket, majd a madarakat átadták az állatmentőknek.

A Madárkórház Alapítvány Szentesi Madármentő Állomás munkatársai ápolják a fiókákat. A tűzoltói beavatkozás nélkül nem maradtak volna életben a fiatal madarak.

A 112-es segélyhívóra érkezett a bejelentés hétfőn délután öt órakor. A Derekegyházi Köztársaság téren álló villanyoszlophoz a szentesi tűzoltókat riasztotta szegedi főügyelet. A tűzoltók egy magasból mentő szerrel érkeztek a helyszínre. Az emelőkosár az állatmentők egyik képviselőjével és egy szentesi tűzoltóval emelkedett fel a több méteres magasságba.

A legyengült fiókák a mentést követően a Madárkórház Alapítvány Szentesi Madármentő Állomására kerültek. Nagy Tímeától, a madármentő állomás képviselőjétől megtudtuk, hogy hétfőn, a kora esti órában vették át a kisgólyákat. Ekkor még kérdéses volt, hogy életben maradnak-e. Szervezetük legyengült, a testük felforrósodott. Azonnal megkezdték az ellátásukat, több mint három órás hűtést követően már az ételt is elfogadták, kedden reggel pedig már hangos kelepeléssel fogadták a mentőállomás munkatársait.

Forrás: csongrad.katasztrofavedelem.hu

Fotó: Nagy Tímea/Madárkórház Alapítvány Szentesi Madármentő Állomás



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

A DélKerTÉSZ nyerte az Év kertészete díjat a Portfolio Agrárszektor 2025 konferencián

cs3-szerkeszto

Mikulás-járás Szentesen: a 7-es és 8-as körzetben is megérkezik a Nagyszakállú!

cs3-szerkeszto

Karácsony előtt 155 kormánytisztviselő adott vért, többek között Szentesen

cs3-szerkeszto

Büszkeség: szép sikereket értek el a szentesi Lajtha növendékei a szegedi gitárversenyen

cs3-szerkeszto

Olimpikonnal edzettek a szentesi úszók

cs3-szerkeszto

Prágában tanultak innovatív oktatási módszereket a szentesi Zsoldos pedagógusai

cs3-szerkeszto

Új játszóhely nyílt a szentesi Tóth József Színházban

cs3-szerkeszto

Ipari kulisszák mögött: üzemlátogatáson jártak a szentesi Klauzál iskola nyolcadikosai

cs3-szerkeszto

Évadzáró tudományos konferenciát tartott a Koszta József Múzeum

cs3-szerkeszto