Belföld

Kötelező védekezni a parlagfű ellen az egész szezonban

Megszűnt a július 1-jei “türelmi idő” a parlagfű elleni védekezésben az idei évtől szigorúbb szabályozás miatt, így a tulajdonosoknak folyamatosan gondoskodniuk kell arról, hogy ingatlanukon megakadályozzák a parlagfű virágbimbójának kialakulását, majd ezt az állapotot fenntartsák – hívta fel a figyelmet az Agrárminisztérium (AM).

Az agrártárca csütörtöki közleményében kiemeli: az eddigi előírások szerint a parlagfű elleni védekezést elmulasztó földhasználókat csak az adott év július 1-jét követően lehetett felelősségre vonni. Az idei parlagfű szezontól érvényes törvénymódosítás értelmében azonban a parlagfű elleni védekezés már egész évben fennálló kötelezettség.
    Hozzátették: azokon a területeken, ahol ennek nem tesznek eleget, az illetékes hatóság közérdekű védekezést rendel el, és növényvédelmi bírságot szab ki, amelynek mértéke 15 ezertől 5 millió forintig is terjedhet.
    A parlagfű elszaporodásának visszaszorítása, az egészséges környezet biztosítása közös cél, ezért az AM felhívja minden földtulajdonos és földhasználó figyelmét, hogy folyamatosan védekezzen a parlagfű szaporodása és a pollenszórása ellen.
    A földtulajdonosok a gyommentesítéssel kapcsolatos szakmai információkért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalhoz (Nébih) fordulhatnak – közölte az AM.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Szabó István: Ki kell maradnunk a háborúból, Magyarország biztonsága az első! + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Itt a válasz az ukrán zsarolásra: Magyarország nem szállít dízelolajat Ukrajnának

cs3-szerkeszto

Újra támad a tél, van, ahol közel 40 centis hó is eshet

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: aranykor köszöntött be az amerikai-magyar kapcsolatokban

cs3-szerkeszto

Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet

cs3-szerkeszto

Szemtanú is megerősítette: kábítószer lehetett Magyar Péterék hírhedtté vált buliján

cs3-szerkeszto

Amerikai politikai stratéga: egyedül Orbán Viktornak köszönhető, hogy Európa nem áll háborúban Oroszországgal

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: szuverén külpolitika kell a nemzeti függetlenséghez

cs3-szerkeszto

Csongrádiak a Concept2 Challenge Day első fordulóján – a tűzoltóknál is megkezdődött az idei bajnoki szezon

cs3-szerkeszto