Csongrád

Szemétszedéssel indult 2026 a csongrádi képviselőnek

Újév napján nem pihenéssel, hanem közösségi munkával indult az esztendő Csongrádon. Malik László önkormányzati képviselő közösségi oldalán számolt be arról, hogy január elsején szemétszedésre indultak a Széchy Mária utcától egészen a Lidl körforgalomig, az út mindkét oldalán.

A tapasztalatok vegyes képet mutattak: nagy, szemmel látható szemétkupac kevés volt – egy kivétellel, amely egy mellékutcában bújt meg –, ugyanakkor a „sok kicsi sokra megy” elv itt is igaznak bizonyult. A leggyakoribb hulladék messze a cigarettacsikk volt, emellett rengeteg csoki- és péksüteményes csomagolás, papírzsebkendő, kávés pohár és kisebb-nagyobb műanyag hulladék került a zsákokba.

Pozitívumként emelte ki, hogy visszaváltható flakonból és sörösdobozból alig néhány darabot találtak, ami szerinte egyértelmű jele annak, hogy a betétdíjas rendszer működik. Ugyanakkor aggasztó jelenségként hívta fel a figyelmet a féldecis szeszes üvegek nagy számára: egyetlen tujafa környezetében több mint hetven darabot gyűjtöttek össze.

Az akció végén Malik László hangsúlyozta: a közterületeken eldobott szemét nem az önkormányzat hibája, hanem azoké, akik nem használják a kukákat. Arra kérte a lakosokat, hogy amíg nem találnak hulladékgyűjtőt, vigyék magukkal a szemetet, vagy dobják ki otthon. Üzenetét egyértelmű kívánsággal zárta: legyen az új év Csongrádon is tisztább, szemétmentesebb – de ezért mindenkinek tennie kell, elsősorban azzal, hogy nem dobja el a hulladékot.

.

Fotók: Malik László



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Szentes, Csongrád és a térség pedagógusait díjazta a Hódmezővásárhelyi Tankerületi Központ

cs3-szerkeszto

Július 4-én érkezik a népszerű FireCross verseny Csongrádra a Körös-torokba

cs3-szerkeszto

Óriási érdeklődés övezte a Csongrádra érkező egészségügyi szűrőkamiont

cs3-szerkeszto

Nyári járatok indulnak Csongrádon a Körös-torokba

cs3-szerkeszto

Megnyílt a gyerekpancsoló Csongrádon, hamarosan az 50-es medence és a csúszda is indul

cs3-szerkeszto

Kiváló minősítést kapott a Körös-torok vize

cs3-szerkeszto

Ittasan, jogosítvány nélkül vezette édesapjától elcsent kocsiját egy 19 éves csongrádi fiú

cs3-szerkeszto

Csongrádon fogadták Zipperer Viktort, aki kerékpártúrával emlékezik a neves évfordulókra

cs3-szerkeszto

A Kádár-korszak hangulata elevenedik meg a Múzeumok Éjszakáján Csongrádon

cs3-szerkeszto