Belföld

Napi abszurd: részegen mászott be a szegedi börtönbe egy férfi

Vádat emeltek egy férfival szemben, aki tavasszal bemászott a Szeged központjában található büntetés-végrehajtási intézetbe – tájékoztatta portálunkat a Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség szóvivője csütörtökön.

Egy igazi fordított szabadulási kísérletnek lehettek tanúi május 7-én éjjel a szegedi Büntetés-végrehajtási Intézet dolgozói. Egy férfi – aki vélhetően a bátorságát nem vízből merítette – átmászott a börtön kerítésén, csakhogy nem szökni akart, hanem bejutni.

Miután sikeresen átküzdötte magát a kerítésen, a férfi a pártfogó felügyelői irodák ajtajain vezette le maradék energiáját: több ajtót is felfeszített és megrongált, majd – mint aki jól végezte dolgát – távozott. A károkozás értéke mintegy 150 ezer forint, amiért most nem kitüntetést, hanem vádiratot kapott.

Az ügyészség kisebb kárt okozó rongálás vétségével vádolja a férfit, és amennyiben beismeri tettét, 30 nap elzárás várhat rá – ezúttal viszont már nem önszántából, hanem hivatalos úton térhet vissza a rácsok mögé.

A végső szó a Szegedi Járásbíróságé, de az eset már most beírta magát a helyi krónikákba, mint „az egyetlen ember, aki szabadlábon volt, és mégis bemászott a börtönbe”.

Borítókép: illusztráció



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Orbán Viktor: Magyarország készültségben! + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

NGM: egyre többet költenek a családok, 3,5 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom

cs3-szerkeszto

Szijjártó Péter: a legfontosabb feladatunk, hogy Magyarországot soha ne engedjük belerángatni a háborúba

cs3-szerkeszto

Csütörtöktől tovább drágulnak az üzemanyagok – továbbra sem üzemel a Barátság vezeték

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: a kimaradás a következő négy év kulcsszava

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: Magyarország békéje és biztonsága a legfontosabb, ezért a Védelmi Tanács folyamatosan ülésezik

cs3-szerkeszto

Kilőttek az olaj- és gázárak: energiapiaci sokk fenyegeti Európát

cs3-szerkeszto

„Kezdetben volt az Ige” – Fél évszázados jubileumát ünnepelte a Magyar Katolikus Rádió anyanyelvápoló műsora

cs3-szerkeszto

A DK leadta az országos listához szükséges számú ajánlást

cs3-szerkeszto