Szentes

Megrendítő valóság a vásznon – nagy sikerrel vetítették a „Szabadító” című filmet Szentesen

Fiatalokkal telt meg a Kultik Mozi Szentesen, ahol a Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a Szentesi Rendőrkapitányság szervezésében levetítették Hajnal Gergely „Szabadító” című dokumentumfilmjét. A különleges vetítés célja a prevenció és a párbeszéd elősegítése volt a drogfüggőség, a bűnözés és az újrakezdés témáiban.

A film főszereplője, Lolé Attila saját életútján keresztül mutatja be, milyen mélyre lehet süllyedni – és milyen nehéz, de lehetséges, onnan felállni. A vetítés után a diákoknak lehetőségük volt beszélgetni a rendezővel és a főszereplővel, akik nyíltan, tabuk nélkül válaszoltak a fiatalokat leginkább foglalkoztató kérdésekre.

A rendezvény a Csongrád-Csanád Vármegyei Bűnmegelőzési Tanács, a Szentesi Kábítószerügyi Egyeztető Fórum, valamint a Szentesi Családsegítő Központ támogatásával valósult meg. A szervezők az őszi makói vetítésre is szeretettel várják az érdeklődőket.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Strucctojásos lecsó is készült a 24. Szentesi Lecsófesztiválon

cs3_szerk2

Szentesi diáklány tarolt Barcelonában – kétszeres világbajnok lett Blahó Szilvia

cs3_szerk2

Amerikában már tettlegesség, Szentesen és Csongrádon „csak” verbális erőszak

cs3_szerk2

A szentesi Mi Hazánk cáfolja a Tisza-támogató trágár szennyoldal állításait

cs3_szerk2

Folyami hajós kiképzés kezdődött a szentesi katonák részvételével

cs3_szerk2

A szentesi Szőke András: Van, akiben a vidék megemlítése is értetlenséget szül

cs3_szerk2

Cicák és vikingek a Lecsófesztiválon – a Domján Optika nem aprózta el a mókázást

cs3_szerk2

Szentes testvérvárosában kirándulnak Horváth Mihály Gimnázium diákjai

cs3_szerk2

A bizalomvesztett pártok így hozzák létre a balhépolitikát: Varga Ferenc ismét átveri a választókat

cs3_szerk2