Belföld

A hétvégén is marad a szokásosnál hűvösebb idő

rain drops on a branch

A hétvégén is marad az ilyenkor megszokottnál hűvösebb idő, többfelé csak 20 fok körül alakulnak a maximumok. Emellett várható zápor, zivatar is – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.

Pénteken délelőtt elsősorban a Dunántúlon lehet elszórtan eső, zápor, az Alpokalján esetleg egy-egy zivatar. Délután már a Tiszához közelebb is előfordulhat helyenként zápor, kis eséllyel zivatar is. A szél élénk, zivatar környékén átmenetileg erős lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 10-16 fok között alakul, Nyugat-Magyarországon lesz enyhébb a reggel, de az északi völgyekben, a Nyírségben és az Alföld homokhátságain ennél több fokkal hidegebb is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 20-26 fok között várható.
    Szombaton többnyire erősen felhős lesz az ég, csak rövid napos időszakok lehetnek. Többfelé várható zápor, zivatar, akár több alkalommal is. Néhol megerősödik, zivatar környezetében viharossá fokozódhat a szél. A minimumhőmérséklet általában 11-16, a maximumhőmérséklet 19-25 fok között alakul.
    Vasárnap a Dunántúl nagy részén többórás napsütés várható, keletebbre ugyanakkor kevesebb napsütésre van kilátás. A Dunántúlon néhol, másutt többfelé valószínű zápor, zivatar. A szél nagy területen erős lesz, a Dunántúl nyugati részén néhol viharossá fokozódik. A leghidegebb órákban 12-17 fok lesz. Napközben 20-25 fokig melegszik a levegő – olvasható az előrejelzésben.

Forrás: MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Koncz Zsófia: már csak 20 nap az újabb családi adócsökkentésekig

cs3-szerkeszto

Újabb jelentős segítséget nyújt a kormány a tejágazat szereplőinek

cs3-szerkeszto

Újabb legenda távozott: elhunyt Balázs Péter

cs3-szerkeszto

Gulyás Gergely: Magyarország nem hajtja végre a migrációs paktumot

cs3-szerkeszto

A kormány minden szükséges eszközzel támogatja az ügyészség munkáját a Szőlő utca kapcsán

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: Törökország biztosítja az orosz energiahordozók útvonalát Magyarországra

cs3-szerkeszto

Már a Tisza is érzi: Orbán Viktor és a Fidesz fölényesen vezet 

cs3-szerkeszto

A megszorítások elkötelezett híve, aki most Magyar Péter szekerét tolja: bemutatjuk Petschnig Mária Zitát!

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai

cs3-szerkeszto