Mindszent Szentes

Ez a X. Civil véradó hét – Szentesen és Mindszenten is várják a véradókat

A Miniszterelnökség civil és társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkársága és a Civil Központok Országos Hálózata immár tízedik alkalommal hirdetett országos civil véradást, amelyhez ezúttal is csatlakozott a Csongrád-Csanád Vármegyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ.

A civil közösségeket évente kétszer hívják közvetlenül véradásra és az akció évről-évre egyre sikeresebb. A Csongrád-Csanád Vármegyei Civil Központ és együttműködő partnerei: az OVSZ Szegedi Regionális Vérellátó Központja és a Magyar Vöröskereszt Csongrád-Csanád Vármegyei Igazgatósága minden évben jól teljesít a civil véradó hetek szervezésében. A tavaly őszi, IX. Civil véradó hét alkalmával például Csongrád-Csanádban volt a legtöbb véradó: a megjelent 509 főből, 455 személy esetében történt befejezett véradás, akik közül 14-en először adtak vért.

Az idei első Civil véradó hét február 19. és 23. között zajlik. Vármegyénkben hét településen: Makón, Szegeden, Szentesen, Mindszenten, Apátfalván, Hódmezővásárhelyen és Mórahalmon adott a lehetőség csatlakozni az intézeti vagy kiszállásos véradásokhoz.

A Csongrád-Csanád Vármegyei Civil véradó hét fővédnöke Batíz István, a Csongrád-Csanád Vármegyei Polgárőr Szervezetek Szövetségének elnöke, aki személyes példájával is arra buzdít, hogy minél többen vegyenek részt a véradáson: február 22-én, 13:30-tól Szegeden, a Regionális Vérellátó Központ épületében (Honvéd tér 4.), több polgárőr szervezet képviselőjével együtt jelentkezik véradásra.

A véradások időpontját IDE KATTINTVA találja!



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

A Tisza nem tudja: már nincs kampánycsend!

cs3-szerkeszto

Farkas Sándor: a választás tétje a béke és a biztonság

cs3-szerkeszto

Szabó István: a szentesi kórház fejlesztése nem csupán egy beruházás, hanem egy közös ügy, amely mögött összefogás és hosszú távú elköteleződés áll

cs3-szerkeszto

Szentesi Kétfarkúak: Elfogadhatatlannak tartjuk, hogy az Isztambuli Egyezmény nem került beépítésre a jogrendünkbe

cs3-szerkeszto

Újabb elítélttel barátkozik a tiszás Bárkányi Bence

cs3-szerkeszto

Ellepték a rendőrök Szentest, drogdílereket és fogyasztókat kapcsoltak le

cs3-szerkeszto

Megérkezett az új CT és az új mammográf gép a szentesi kórházba

cs3-szerkeszto

Célegyenesben a választás – Szabó István: a választás valódi tétje a magyar önrendelkezés megőrzése

cs3-szerkeszto

Szabó István: az itt élők mindig értették, milyen fontos hazánk függetlenségének, a magyar szabadságnak az ügye + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto