Belföld

Csaknem nyolcmilliárd forinttal támogatja a falusi kisboltokat a kormány

Csaknem nyolcmilliárd forint működési támogatást nyújt 2806 falusi kisboltot üzemeltető vállalkozásnak a kormány a Magyar falu programban – jelentette ki a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos hétfőn Budapesten.

    A tenderen valamennyi, érvényes pályázatot benyújtó vállalkozás nyert, átlagosan 2,9 millió forintot költhetnek rezsire, bérleti díjra vagy bérre – közölte Gyopáros Alpár.
    Hozzátette: a nyertesek névsora megtalálható a Magyar falu program, illetve a kormány honlapján – tette hozzá.
    A politikus emlékeztetett arra, hogy a program indulása, 2019 óta már több mint ezermilliárd forintot költött az állam a kistelepülések fejlesztésére.
    Elmondta: a támogatásokat az önkormányzatok mellett civil szervezetek és egyházközségek is igényelhették. A falusi csok (családi otthonteremtési kedvezmény) keretéből 40 ezer család kapott támogatást.
    A falusi útalapból 3 ezer kilométernyi, falvakat összekötő mellékutat újítottak fel, illetve már 2021-ben pályázatot hirdettek a kisboltok fejlesztésére is.
    Az 50 milliárd forintot akkor a kisboltoknak otthont adó épületek felújítására, illetve eszközök, például hűtőpultok, pénztárgépek vásárlására használhatták fel az üzemeltetők.
    A támogatások célja, hogy növeljék a kistelepülések vonzerejét, ennek alapvető eleme egy működő kisbolt – mondta Gyopáros Alpár.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Az ápolók hivatása – emberség, felelősség és szolgálat Szentesen is

cs3-szerkeszto

Szabó István: Ki kell maradnunk a háborúból, Magyarország biztonsága az első! + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Itt a válasz az ukrán zsarolásra: Magyarország nem szállít dízelolajat Ukrajnának

cs3-szerkeszto

Újra támad a tél, van, ahol közel 40 centis hó is eshet

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: aranykor köszöntött be az amerikai-magyar kapcsolatokban

cs3-szerkeszto

Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet

cs3-szerkeszto

Szemtanú is megerősítette: kábítószer lehetett Magyar Péterék hírhedtté vált buliján

cs3-szerkeszto

Amerikai politikai stratéga: egyedül Orbán Viktornak köszönhető, hogy Európa nem áll háborúban Oroszországgal

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: szuverén külpolitika kell a nemzeti függetlenséghez

cs3-szerkeszto