Vélemény

Kötter Tamás: A Spar, a Tesco és az Aldi extra profitját siratja a baloldal

„A Spar, a Tesco és az Aldi extra profitját siratja a baloldal. A kormány azon intézkedése okozott felzúdulást, amely a minőség megőrzésének lejárta előtt 48 órával elszállíttatná az élelmiszert az Élelmiszermentő Központnak, ahonnan rászorulókhoz továbbítanák a termékeket.

A felháborodás oka, hogy a 100 milliárd árbevétel feletti kiskereskedelmi láncok lesznek kötelezve, amelyek közül valemennyi külföldi tulajdonú multicég. A Gyurcsány-Márki-Zay féle baloldal azt kéri számon, hogy az egyébként franchiseban működő magyar tulajdonú vállalatok miért maradtak ki a szabályozásból.

A franchise rendszer abban különbözik, a multivállalattól, hogy itt kisvállalkozók százai, ezrei üzemeltetik a CBA, Coop vagy Reál üzleteket, tehát az általuk realizált profit magyar háztartásoknál csapódik le, akik ezt a pénzt zömmel belföldi szolgáltatásokra költik el. Ezzel szemben a külföldi nagyvállalatok profitjáról a nagyvállalat központja dönt és a gyakorlat az, hogy igyekeznek külföldön realizálni a hasznukat. 

Márki-Zay és Gyurcsány Ferenc nem buta emberek, ők pontosan értik ezeket a folyamatokat. A probléma az, hogy a magyar baloldal mindig a multicégek oldalán áll, legyen szó rezsiárakról, devizahitelekről vagy éppen élelmiszerláncokról.”

Az eredeti, teljes írást itt olvashatja el.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Kulifai Máté: 5 gyors gondolat Trump és Putyin BUDAPESTI csúcstalálkozójáról

Kohány Mátyás: Ott lesz vége a háborúnak, ahol a háborúról mindig az igazat mondták

Stefan Streit: Várok, amíg elcsendesednek a politikai hullámok!

Arctalan bátorság – avagy miért lett bátorság ma a gyávaság? 

Schauer Viktor László: Aki itthon reklamál, javaslom menjen ki nyugatra!

Hámori Tamás: Ha Magyar Péter így folytatja, el sem jut a választásokig, zárt osztályra kerül

Ábrahám Róbert: Papokra és szerzetesekre támadnak, miközben szeretetországról prédikálnak

Szénászky Zsolt: A tények alapján döntsünk, ne a hangulat sodrása szerint + VIDEÓ!

Hont András: Érdemesebb lenne egy kicsit kisebb arccal nyilatkozni a várható jövő évi esélyekről