Belföld

Legkésőbb szerda délelőtt eléri a beoltottak száma a 2,5 milliót

Close up hand holding covid-19 vaccine

Magyarország oltási rendje a terveknek megfelelően, Európában kiemelkedően teljesít. Az oltási folyamat az ünnepek alatt sem állt le, ennek köszönhetően várhatóan kedd éjfélig, legkésőbb a szerda délelőtti órákban eléri a beoltottak száma a 2,5 milliót – közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn a kormány honlapján.

A KTK azt írta: Pintér Sándor belügyminiszternek határozatban kell megállapítania, hogy megtörtént a 2,5 milliomodik oltás. Ezt követően a 144/2021-es kormányrendelet értelmében a következő intézkedések lépnek életbe:
    A kijárási tilalom az este 10 óra és reggel 5 óra közötti időszakra módosul.
    Az üzletek reggel 5 óra és este 9.30 között lehetnek nyitva.
    Az üzletek, köztük a március 8-a óta zárva tartó üzletek újfajta, négyzetméter alapú szabályok mentén ugyan, de nyitva lehetnek. Átlagosan 10 négyzetméterenként 1 vásárló lehet az üzletben az új szabályozás szerint.
    A szolgáltatásokkal kapcsolatos ideiglenes védelmi intézkedések megszűnnek, így kinyithatnak a fodrászok, kozmetikák és más szolgáltatók.
    A vendéglátóhelyiségek ugyanakkor továbbra sem nyithatnak ki normál üzemben, csak az ott dolgozók tartózkodhatnak ezekben az egységekben. Csak az elvitelre alkalmas ételek kiadása és szállítása érdekében, az ehhez szükséges időtartamig mehetnek be az éttermekbe a vendégek.
    A szállodák továbbra sem fogadhatnak vendégeket.
    A pedagógusok oltását követően, az iskolák és óvodák április 19-én indulnak újra – tették hozzá.

MTI



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Orbán Viktor: fegyvernek, erőszaknak, fegyveres szónokoknak nincs helyük a közéletben

cs3_szerk2

Magyar Péter is bevallotta, hogy lőfegyverrel ment a lakossági fórumra Ruszin-Szendi Romulusz + VIDEÓ

cs3_szerk2

Itt a legfrissebb mérés: hárompárti parlament alakulna, vezet a Fidesz

cs3_szerk2

Az OECD szerint meglepően élvezzük az életet, és tudásszintünk alapján sem lógunk ki az európai átlagból

cs3_szerk2

Fegyvernek látszó tárggyal az oldalán jelent meg egy tiszás fórumon Ruszin-Szendi Romulusz

cs3_szerk2

Derekegyházon tartotta országos családi napját a Kereszténydemokrata Néppárt

cs3_szerk2

Itt a tiszás gyűlöletkampány újabb állomása: egyenlőségjelet rajzoltak Lázár János és a merényletben meghalt Charlie Kirk neve közé, akasztanák is a minisztert

cs3_szerk2

A terveik szerint a jelenlegi 9 százalékról 25 százalékra emelné a Tisza Párt a társasági adó kulcsát

cs3_szerk2

Erről sem fog beszámolni a baloldali média: követendő példává vált Orbán Viktor

cs3_szerk2