Belföld

Az Agrárminisztérium miniszterhelyettese hivatalában fogadta Burkina Faso Magyarországra akkreditált bécsi nagykövetét

Farkas Sándor és Dieudonné Kere eszmét cserélt a vetőmag-nemesítés, az öntözés, a kutatói tapasztalatcsere, a takarmányozás, valamint a feldolgozóipar terén történő együttműködési lehetőségekről. A nagykövet magyarországi látogatása a két ország közötti kapcsolatok elmélyítésére irányult.

A felek egyeztettek az agrár-együttműködési lehetőségekről. Igen fontosnak ítélték a tudástranszfer jobb kiaknázását a FAO ösztöndíjprogramjain keresztül, valamint a szakmai tapasztalatok cseréjét és a kutatóintézetekkel való együttműködést.

Magyarország kész segítséget nyújtani Burkina Faso mezőgazdasága és feldolgozóiparának fejlesztéséhez. Farkas Sándor az öntözésfejlesztést és az oktatást jelölte meg a legfontosabb területeknek, ahol Magyarország tudást adhat át az afrikai államnak.

(AM Sajtóiroda)



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

MAGOSZ – NAK: a Tisza Párt az ukrán gazdák érdekeit védi a magyar gazdákkal szemben

cs3_szerk2

Ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet

cs3_szerk2

Nem távozik a kánikula: másodfokú hőségriasztás lép életbe hétfőtől

cs3_szerk2

Perlaky-Papp József: Annyit elárult a vita, hogy a Tisza továbbra sem tesz kísérletet a kormányzóképességének bizonyítására

cs3_szerk2

Takács Péter: a Tisza Párt egészségügy elleni propagandája nem fog eredményre vezetni

cs3_szerk2

Kapu Tiborék csatlakoztak a Nemzetközi Űrállomás legénységéhez + VIDEÓ!

cs3_szerk2

ÉLŐ VIDEÓN követhető, ahogy Kapu Tibor és az Ax-4 legénysége megérkezik a Nemzetközi Űrállomásra

cs3_szerk2

Rétvári Bence: jövőre 3919 milliárd forint jut az egészségügyre

cs3_szerk2

Csintalan Sándor: Az egészségügyi államtitkár felmosta a padlót Kulja Andrással

cs3_szerk2