Belföld Koronavírus

Semmelweis Ignáccal küzd a koronavírus ellen a Google

A világhírű magyar orvoshoz kapcsolódik a mai Google Doodle egy különös aktualitással: ma kifejezetten hasznos az a felfedezése, mely szerint kézmosással csökkenthető a fertőzések terjedése.

A Google gyakran cseréli le keresőoldalán a hagyományos négyszínű feliratot valamilyen grafikára vagy mozgóképre: a Google Doodle néven ismert kezdeményezés mindig valamilyen aktuális évfordulóhoz kapcsolódik, és rákattintva (sokszor valamilyen kis játék vagy extra tartalom közbeiktatásával) a témához kapcsolódó találati listára viszi az érdeklődőket. Ez sokszor országspecifikus, tehát például március 15-én csak a magyar keresőoldalon találunk az 1848-as forradalomra utaló Doodle-t, de a jelentősebb, globális kapcsolódású évfordulókon az egész világon ugyanaz az extra tartalom jelenik meg. Így történik ma is, Semmelweis Ignác – és egy fontos felfedezése – előtt tisztelegve.

Semmelweis 1818 július elsején született, majd a Monarchia lehetőségeivel élve a bécsi egyetemre került, ahol szülészorvosként és általános orvosként diplomázott. Aztán 173 éve pont ezen a napon, tehát 1847. március 20-án nevezték ki a bécsi közkórházba a szülészet vezető professzorává. Hogy miért fontos egy munkakezdés dátumát megünnepelni? Azért, mert Semmelweis egy akkoriban még ismeretlen szindróma utáni kutatásban nem csak a megoldásra jött rá életeket mentve, de ez a felfedezés ma, a koronavírus terjedésének idején is kifejezetten fontos.

Forrás: pcworld.hu A teljes, eredeti cikket itt olvashatja el.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Épül a tiszás önkény: a Legfőbb Ügyészség szerint is jogsértő volt a Fidesz szervereinek lefoglalása

cs3-szerkeszto

Leköszön a vármegyei agrárkamara elnöke – törvénymódosítás miatt távozik Szél István

cs3-szerkeszto

Több vízügyi fejlesztésre sem adott zöld lámpát a pénzügyminiszter, több milliárdos egészségügyi tételre is nemet mondott

cs3-szerkeszto

Ezüstérmes lett az Ugrai Pannával felálló 4×200-as női gyorsváltó

cs3-szerkeszto

Egész héten meleg, napos idő várható

cs3-szerkeszto

Teljesen kiborultak az emberek Baka András jelölésétől, szerintük Magyar Péter átverte őket

cs3-szerkeszto

Bod Péter Ákos: Itt az idő a rezsicsökkentés kivezetésére

cs3-szerkeszto

Kiszámolták, hogy eddig hány milliárd forintot égetett el Magyarország a Paksi Atomerőmű leállása miatt: erre biztosan nem lesz büszke Kapitány István

cs3-szerkeszto

Amiről Magyar Péter hallgat: Sokszorosan drágábban jön az áram?

cs3-szerkeszto