Szentes

Lapátot ragadtak a diákok: a szentesi fiatalok is segítettek a hóeltakarításban – FOTÓk+ VIDEÓ!

A havazást követően több helyszínen diákok siettek a város segítségére az utak és járdák megtisztításában, hogy biztonságosabbá tegyék a közlekedést az ott élők számára.

Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum iskoláinak tanulói példát mutattak közösségi szerepvállalásból: lapátot ragadtak, havat takarítottak, síkosságmentesítettek, és minden olyan jószolgálati tevékenységben részt vettek, amely a téli időszakban megkönnyíti a mindennapokat.

Szentesen különösen aktívak voltak a Zsoldos Ferenc Technikum, a Pollák Antal Technikum és a Boros Sámuel Technikum diákjai. A tanulók tanáraik irányításával közterületeken, járdákon és intézmények környezetében dolgoztak, hozzájárulva ahhoz, hogy a gyalogosok és az idősek biztonságosabban közlekedhessenek a csúszós felületeken.

Az iskolák és tanulók szerepvállalása jól mutatja, hogy a szakképzés nem csupán szakmai tudást ad, hanem felelősségvállalásra, együttműködésre és egymás segítésére is nevel. A mostani havazás idején ezek az értékek kézzelfogható formában jelentek meg Szentes utcáin.

GALÉRIA:

.

VIDEÓ:

.

Fotók: az iskolák közösségi oldalai



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Tömörkényen próbálta eladni a Szentesen lopott kerékpárt – két nap alatt elfogták

cs3-szerkeszto

Egy nap sem kellett: 24 órán belül elfogták a szentesi kerékpártolvajt

cs3-szerkeszto

Véradást szerveznek a légimentőkkel Szentesen – egyetlen segítséggel akár három élet is megmenthető

cs3-szerkeszto

Honeybeast nagykoncerttel ünneplik augusztus 20-át Szentesen

cs3-szerkeszto

Másfél órán belül elkapták a szentesi autómosó hátizsáktolvaját

cs3-szerkeszto

Szentesen próbálták elkölteni a lopott bankkártyán lévő pénzt – 24 órán belül elfogták a pénztárcatolvajokat

cs3-szerkeszto

Strandröplabda-verseny várja a sportolni vágyókat a szentesi Tisza-parton

cs3-szerkeszto

Milliókat csaltak ki idősektől Szentes környékén – újra támadnak az „unokázós” csalók

cs3-szerkeszto

Ismét használatba kerül a 60-as terem a Horváth Mihály Gimnáziumban

cs3-szerkeszto