Csongrád

Aranyminősítést kapott Szabó László, a Csongrádi Batsányi Gimnázium fizikatanára

Újabb rangos elismerést hozott Csongrádra a Batsányi János Gimnázium és Kollégium egyik meghatározó tanára: Szabó László fizikatanár az idei 66. Országos Fizikatanári Ankét keretében aranyminősítést vehetett át szakmai bemutatójáért.

Az október 26. és 29. között, a kecskeméti Neumann János Egyetemen megrendezett esemény az ország legfontosabb fizikaoktatási fórumai közé tartozik, ahol közel kétszáz tanár cserél tapasztalatot, oszt meg ötleteket és tanul egymástól.

A négy napos rendezvényen 39 pedagógus mutatta be saját jógyakorlatát, módszertani eszközeit és kísérleteit. Szabó László „Szállj fel magasra!” című foglalkozásával a repülés és lebegés izgalmas világába vezette be a hallgatóságot. Látványos, mégis egyszerűen megvalósítható kísérletei nemcsak a fizika törvényeit tették kézzelfoghatóvá, hanem inspirációt is adtak a tanároknak arra, hogyan tegyék élményszerűbbé az oktatást.

A bemutató nagy sikert aratott mind a zsűri, mind a résztvevő kollégák körében – a szakmai bizottság három aranyminősítést ítélt oda, ezek egyikét kapta a csongrádi tanár.

A csongrádi iskola közössége büszkén gratulált tanárának, akinek sikere nemcsak személyes szakmai elismerés, hanem a Batsányi Gimnázium pedagógiai munkájának is méltó visszajelzése.

Szabó László példája azt üzeni: a fizika – ha jól tálalják – nemcsak érthető, de lenyűgöző is lehet.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

A tetejére borult egy autó Csongrád közelében, teljes útzár mellett mentenek

cs3-szerkeszto

Hatalmas mérföldkőhöz érkezett a Csongrádi Gyógyfürdő és Uszoda fejlesztése

cs3-szerkeszto

Lebukott a csongrádi drogdíler: kiskorúnak adott el kábítószert

cs3-szerkeszto

Országos mezőnyben is helyt álltak a csongrádi Kis-Tisza Vízi-Sport Egyesület fiataljai

cs3-szerkeszto

A szaunák is bezárnak: energiatakarékossági intézkedéseket vezetett be a Csongrádi Gyógyfürdő

cs3-szerkeszto

Makk Marci Egészség- és Sportnap várja az érdeklődőket Csongrádon

cs3-szerkeszto

Bárkányi Bence elintézte: egy forintot sem kapnak a választókerület települései a Magyar Falu Programból

cs3-szerkeszto

Drogot tettek az italodba? Ez az új csongrádi eszköz egy perc alatt választ ad!

cs3-szerkeszto

Súlykorlátozást vezettek be a csongrádi pontonhídon az alacsony vízállás miatt

cs3-szerkeszto