Belföld

Orbán Viktor bejelentette: nemzetbiztonsági kockázatot jelent a Tisza adatszivárgása, azonnali vizsgálat indul

Az adatbázis elemzése alapján megállapították, hogy az adatok kezelésében ukrán személyek is közreműködtek – ismertette a miniszterelnök.

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn délután reagált egy videóban a Tisza Párt legújabb botrányára. Elhangzott, hogy ez a botrány alaposan megrázta a magyar közéletet. 

“200 ezer honfitársunk személyes adatai, az ő hozzájárulásuk nélkül kikerültek az internetre”

– emlékeztetett.

A kormányfő hangsúlyozta, hogy jelenleg azt tudjuk biztosan, hogy ezeket az adatokat a Tisza Párt gyűjtötte össze. Majd arról beszélt, hogy a történtek miatt összehívta a nemzetbiztonsági kormányügyekért felelős kormánytagokat, és megállapították az adatbázis elemzése alapján, hogy az adatok kezelésében ukrán személyek is közreműködtek.

„Azt is megállapítottuk, hogy a személyes adatok ukrán kézre kerülése súlyos nemzetbiztonsági kockázatot jelent. Ezért az ügy részleteinek haladéktalan kivizsgálását rendeltem el” – jelentette ki Orbán Viktor.

.

Szentesi, csongrádi, kisteleki és a kistelepüléseken élők adatai is kiszivárogtak a Tisza applikációból

Információink szerint a mostani adatbázisban Csongrád-Csanád vármegye 03. számú országgyűlési egyéni választókerületéből mintegy 1500 felhasználó adatai szerepelnek. A szivárgás leginkább Szentes városát érintette, ahonnan közel 500 lakos személyes adatai – köztük lakcímek, telefonszámok és e-mail-címek – kerültek nyilvánosságra. Csongrádról további mintegy 200, Kistelekről pedig 320 érintett aggódhat amiatt, hogy a Tisza Párt applikációjában megadott adataikat – amelyek között más bizalmas információk is lehetnek – kik és milyen célra használhatják fel. A botrányban érintettek továbbá a kisebb településeken élő Tisza-szimpatizánsok is. 



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Orbán Viktor: a közvetlen háborús veszélyt sikerült elhárítani + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Hatalmas magyar siker az EU-csúcson, Orbán Viktor szerint az orosz vagyon felhasználása belerántott volna bennünket egy háborúba

cs3-szerkeszto

Elő a vitaminokkal! Elkezdődött az influenzajárvány Magyarországon

cs3-szerkeszto

Megbukott az álhírgyár, a Szőlő utca ügye sem segített a Tisza Párton

cs3-szerkeszto

43 új mentőautó áll szolgálatba

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: ha békepárti kormányt választunk, béke lesz, ha Brüsszel-párti kormányt választunk, háború lesz

cs3-szerkeszto

Fölényes győzelmet aratott időközi választáson a Fidesz

cs3-szerkeszto

Több mint 1,6 millióan töltötték ki a nemzeti konzultációs kérdőívet

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: Arra szerződtem, hogy megváltoztassam a sorsunkat!

cs3-szerkeszto