Szentes

Harminc éve tart a szoros barátság – jubileumot ünnepel a szentesi és a német testvériskola

Különleges mérföldkőhöz érkezett a szentesi Horváth Mihály Gimnázium és a Sankt Augustini Rhein-Sieg-Gymnasium: idén ünneplik testvériskolai kapcsolatuk harmincadik évfordulóját. A két iskola között 1995-ben indult el az első diákcsereprogram, amely azóta is töretlenül működik, még a Covid-időszak kihívásai sem tudták megszakítani.

A program minden tanévben újabb fiatalok számára nyit kaput a világ megismerésére. Egy-egy csereidőszak két évet ölel fel: az egyik évben a szentesi diákok látják vendégül a német partnereiket, a következő évben pedig ők utaznak Sankt Augustinba. A tanulók már hónapokkal a találkozás előtt kapcsolatba lépnek egymással, és a két látogatás között is tartják a barátságot.

A diákok családoknál laknak, így nemcsak az iskolarendszert, hanem a német kultúrát, szokásokat és mindennapi életet is testközelből ismerhetik meg. A közös programok – városnézések, vetélkedők, sport- és kulturális foglalkozások – a nyelvgyakorlás mellett a személyes kapcsolatok építését is segítik.

A 2024–2025-ös tanévben a szentesiek fogadták a német diákokat, majd idén szeptemberben 24 tanuló utazott kilenc napra Németországba. A program rendkívül színes volt: a csoport ellátogatott Bonnba és Kölnbe, megtekintette a híres csokoládémúzeumot és a dómot, kipróbálta a wuppertali függővasutat, felment a Drachenburg-kastélyhoz, sőt samba workshopon és zumbán is részt vett.

A közös élmények mély nyomot hagytak a résztvevőkben – sokan sírva búcsúztak a reptéren, és már most a következő találkozót tervezik. A tanárok is gazdagodnak a tapasztalatok által: módszertani és kulturális ismereteket szereznek, és különleges szakmai, sőt baráti kapcsolat alakult ki a két tantestület között.

A gimnázium köszönetet mondott minden kollégának, aki az elmúlt három évtizedben hozzájárult a program sikeréhez. A jövő évben pedig újabb diákcsoport vághat bele a következő harminc év történetébe.

A Horváth Mihály Gimnázium és a Rhein-Sieg-Gymnasium kapcsolata igazi példája annak, hogyan válhat az oktatás a kultúrák közti híd építőjévé – három évtized után is élő barátsággal, nyitottsággal és közös jövővel.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Szentesi és csongrádi diákokat is díjaztak a „Tankerület Büszkesége” ünnepségen

cs3-szerkeszto

Csongrádon szerezte be, Szentesen árulta a drogot a család, akik ellen most vádat emeltek

cs3-szerkeszto

Hármas karambol történt Szentesen, tűzoltók és mentők is érkeztek a helyszínre

cs3-szerkeszto

Szentes polgármesterét is elzavarná Magyar Péter

cs3-szerkeszto

Szentesi és csongrádi diákjait is díjazta a HSZC

cs3-szerkeszto

Új lehetőség hátrányos helyzetű nőknek: egy szentesi és egy csongrádi iskola is részt vesz a projektben

cs3-szerkeszto

Nosztalgiavonat indul Szentes és Orosháza között

cs3-szerkeszto

Kigyulladt egy családi ház Szentesen, a tűzoltók megfékezték a lángokat

cs3-szerkeszto

Krimó Hifi Tuning & Show: dübörgő motorokkal és családi programokkal várják az érdeklődőket Szentesen

cs3-szerkeszto