Szentes

Felcseperedtek a szentesi gólyák

Vidáman tollászkodnak a szentesi gólyafiókák a fészkek peremén: szép ütemben cseperednek, és már egyre bátrabban kémlelik a világot a Vásárhelyi úton, a benzinkút mellett.

Bár a nyári hőség őket is megviseli – néha kitátott csőrrel próbálnak hűsölni –, szerencsére jól vannak, és a következő napokban várható lehűlés is megkönnyíti majd számukra a nagy meleg elviselését.

A jó hír, hogy nemcsak Szentesen, de országosan is egyre több gólya költ Magyarországon, ami a természetbarátoknak és a madárvédőknek is örömteli fejlemény. A fiókák most még fészeklakók, de néhány hét múlva már próbálgatják majd a szárnyaikat – a város lakói pedig továbbra is szeretettel figyelik az égi vendégeket.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Kozmix robbantja fel az éjszakát Szentesen: nagykoncerttel érkezik a Krimóba a legendás duó

cs3-szerkeszto

Összefogott a térség: tanszereket és óvodai ágyneműket gyűjtenek a rászoruló gyermekeknek

cs3-szerkeszto

Nyári „ajándék” a szentesieknek: újabb helyen kell fizetni a parkolásért

cs3-szerkeszto

Hol vannak a határok? – egy országgyűlési képviselő és a gyerekek között 

cs3-szerkeszto

Címvédés: idén is a szentesi Terney Béla Kollégium csapata nyerte a Nemzetiszínháztörténeti vetélkedőt

cs3-szerkeszto

Mutatjuk a Múzeumok Éjszakája szentesi programját!

cs3-szerkeszto

Zsille Győző festő- és grafikusművész alkotásaiból nyílik emlékkiállítás a szentesi Koszta-múzeumban

cs3-szerkeszto

Két kisgyerek maradt árván, a szentesi motoros baleset női utasa is elhunyt

cs3-szerkeszto

Tragédia: halálos volt a vasárnap délutáni motoros baleset Szentesnél

cs3-szerkeszto