Szentes

Oktatói Szolgálati Emlékéremmel tüntették ki a szentesi Zsoldos oktatóját

A Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum Zsoldos Ferenc Technikuma oktatóinak szervezett tanévzáró ünnepségén Oktatói Szolgálati Emlékéremmel ismerték el Erdeiné Papp Éva több mint három évtizedes, kiemelkedő pedagógusi munkásságát.

A díj egy több mint három évtizedes, elhivatott és sokoldalú tanári pályafutást ismer el, amely mély nyomot hagyott nemcsak az iskolában, hanem a tanítványok életében és a tágabb oktatási közösségben is.

Pályafutása 1985-ben indult Karcagon, ahol magyar nyelv és irodalom szakos tanárként, valamint napközis nevelőként kezdett dolgozni. 1990-től a Szentesen folytatta munkáját, ahol a magyar, a történelem, az irodalom és a társadalomismeret oktatása mellett osztályfőnökként és munkaközösség-vezetőként is kiemelkedő szerepet vállalt. Tanítási módszereiben az értékalapú közösségépítés, a diákok egyéni képességeinek kibontakoztatása és a felelősségteljes nevelés álltak a középpontban.

Töretlen szakmai fejlődését számos felsőoktatási intézmény tanúsítja: az Eötvös Loránd Tudományegyetemen, a Kossuth Lajos Tudományegyetemen és a Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán is bővítette tudását. Megszerezte a pedagógus szakvizsgát, és több továbbképzésen is részt vett – bizonyítva ezzel elkötelezettségét az élethosszig tartó tanulás iránt.

Erdeiné Papp Éva munkája azonban nem ért véget a tanterem ajtajában. Aktívan részt vett a Honvéd Kadét Programban is, amelynek keretében nemcsak történelmi ismereteket adott át diákjainak, hanem hazafias szemléletet is közvetített. A programban való részvétele jól példázza azt az elkötelezettséget, amellyel mindig is a fiatal generációk formálását tekintette küldetésének.

Szakmai tevékenységét már 2011-ben is elismerték a „Kiemelt pedagógiai munkáért” díjjal, és publikációs tevékenysége – például a környezetvédelmi nevelés témájában – tovább gazdagította a tanári hivatás szakmai tudásbázisát.

Mindezeken túl emberi hozzáállása, empátiája, szervezőkészsége és kritikai érzéke révén nemcsak tanárként, hanem kollégaként is követendő példát jelentett mindenki számára, aki együtt dolgozhatott vele.

Gratulálunk!



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Vádlottak padján a Tisza Párt szentesi támogatói

cs3-szerkeszto

Szerszámokra vadászott, rendőrkézen kötött ki a szentesi tolvaj

cs3-szerkeszto

Szentesen Kurca-partot újítanak fel, Csongrádon közösségi teret alakítanak ki

cs3-szerkeszto

Lapátot ragadtak a diákok: a szentesi fiatalok is segítettek a hóeltakarításban – FOTÓk+ VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Újra megjelent a halálos kór Szentesen, azonnal lépett a hatóság

cs3-szerkeszto

Hóba öltözött varázslat: egyre fehérebb a Széchenyi liget Szentesen + FOTÓGALÉRIA!

cs3-szerkeszto

Hová fordulhatnak a bajba jutottak a hideg napokon? – Szentesen több intézmény is segítséget nyújt

cs3-szerkeszto

Másodfokú riasztás lépett életbe Szentes, Csongrád és Kistelek környékén!

cs3-szerkeszto

Matek és a szolidaritási adó: több mint 2 milliárd forint állt volna rendelkezésre 2025-ben, mégsem fejlődött Szentes

cs3-szerkeszto