Belföld

Szakad a Tisza: Kilépett a pártból Magyar Péter korrupciós botrányba keveredett bizalmasa

Farkas Dezső, a TISZA Párt egyik oszlopos tagja, a TISZA Szigetek eddigi koordinátora közösségi oldalán jelentette be hétfőn, hogy kilép Magyar Péter pártjából.

„Hosszú és mély vívódás után úgy kellett döntenem, hogy szeretett politikai közösségemben uralkodó belső viszonyok miatt a közösséget elhagyom. A mai napon beadtam azonnali hatályú felmondásomat” – kezdte bejelentését Farkas.

„Kedves Tiszások! Természetesen jóindulatomra és segítségemre továbbra is számíthattok. Úgy döntöttem, hogy az általam mindig is képviselt prioritások: a jövőépítés és Magyarország elmúlt 20 éves politikai kultúrájának meghaladása érdekében új politikai közösség szervezését kezdem meg. Meggyőződésem, hogy a magyar választók megérdemlik, hogy ne csak a politikusok által felkínált variációk közül választhassanak. A távozásom okairól ennél többet semmilyen fórumon nem kívánok nyilatkozni” – magyarázta döntése körülményeit Farkas Dezső.

Magyarék tehették ki Farkast a pártból?

Magyar Péter pártelnök a poszt megjelenése után mindössze 7 perccel már oda is kommentelt a bejegyzés alá, melyben meghazudtolta Farkas indoklását a távozására. Konkrétan arra való utalást tett, hogy Farkas nem önszántából távozik:

Farkas Dezső nem a TISZA-ban uralkodó belső viszonyok miatt távozik a Párttól, hanem mert több érzékeny és a politikai közösségünk számára érzékeny és káros információt elhallgatott előlünk.

Hozzátette, hogy „Dezső távozása semmilyen fennakadást nem okoz a szervezetben.” A pártelnök egyúttal bejelentette, hogy a TISZA Szigetek irányítását ideiglenesen Tóth Péter kampányfőnök veszi át.

Az utóbbi évek egyik legnagyobb korrupciós botránya

Mint március 18-ai tényfeltáró cikkében a Mandiner megírta, Magyar Péter február elején jelentette be Farkas Dezső visszatérését a pártba – az nem derült ki, hogy tisztában volt-e Farkas botrányos előéletével. A TISZA Szigetek koordinátora ugyanis egy céges kapcsolata révén és a feleségén keresztül is érintett a Fuzik-ügyben, ami kapcsolódik az elmúlt évtizedek egyik legnagyobb korrupciós botrányához (melyben Horváth Csaba, Molnár Zsolt, Baja Ferenc és Tóth Csaba korábbi vagy jelenlegi szocialista politikusok is a vádlottak padján ülnek).

Az ügynek Farkas Dezső felesége, F. Márta is a vádlottja, akit az ügyészség különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntettével vádol. F. Márta a vádirat szerint a költségvetésnek 97 millió forint vagyoni hátrányt okozó Future cégcsoport vezető tisztségviselőjeként követte el a bűncselekményt.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Kapu Tibor átvette a Közmédia Év Embere Díját

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: minden választókerületben összegyűjtötte a Fidesz az induláshoz szükséges ajánlásokat

cs3-szerkeszto

Szijjártó Péter: Magyarország blokkolja az Ukrajnának szánt 90 milliárd eurós hadikölcsönt + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

A kormány május végéig meghosszabbította az árréscsökkentésre vonatkozó szabályokat

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot

cs3-szerkeszto

Az ápolók hivatása – emberség, felelősség és szolgálat Szentesen is

cs3-szerkeszto

Szabó István: Ki kell maradnunk a háborúból, Magyarország biztonsága az első! + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Itt a válasz az ukrán zsarolásra: Magyarország nem szállít dízelolajat Ukrajnának

cs3-szerkeszto

Újra támad a tél, van, ahol közel 40 centis hó is eshet

cs3-szerkeszto