Szentes

Segítségkérések és jajveszékelések hangja várható Szentesen

A Magyar Vöröskereszt idén is megrendezi a felmenő rendszerű, 53. Országos Elsősegélynyújtó Versenyét. Szentes-Csongrád-Hódmezővásárhely területi fordulóját Szentesen tartják, március 21-én, ahol képzett imitátorok segítik a verseny sikerességét. 

A Magyar Vöröskereszt tevékenységei között kiemelkedő fontosságú az elsősegélynyújtás elméleti és gyakorlati ismereteinek minél szélesebb körben történő megtanítása és a humanitárius szemléletmód terjesztése. A célok megvalósítása érdekében ebben az évben 53. alkalommal hirdetik meg felmenő rendszerű elsősegélynyújtó versenyüket. 

A verseny során 5 fős csapatok tudják megmutatni gyakorlati és elméleti tudásukat, 3 kategóriában:

  • gyermek (5.-8. osztály)
  • ifjúsági (9.-13. osztály)
  • felnőtt (olyan 18 év feletti személyek, akik nem hivatásos mentésügyi dolgozók, nem hivatásos egészségügyi szakdolgozók, nem rendelkeznek egészségügyi szakképesítéssel, még nem fejezték be felsőfokú egészségügyi képzésük második évét)

Ne ijedj meg, ha ezeken a területeken segítségért kiabálnak!

Szentes, Csongrád, Hódmezővásárhely területi versenye Szentesen lesz a Dózsa ház és az Ifjúsági ház területén, 9 órai kezdéssel.

A területen hanghatások, segítségkérések és jajveszékelések várhatók a verseny ideje alatt, de senki ne essen pánikba, ez a verseny része lesz. A fent említett kárhelyszínek közelében képzett imitátorok lesznek, akik élethűen mutatják be az adott baleseteket, szituációkat, preparált élethű sebekkel, amit a versenyzőknek meg kell oldani, el kell látni.

Négy város diákjai versenyeznek

Az elsősegélynyújtó versenyre 12 csapat nevezett, négy városból, különböző kategóriákban. Szentes, Csongrád, Hódmezővásárhely és Mindszent diákjai is a legjobbak szeretnének lenni, ami a továbbjutást jelentené számukra. 

Az alábbi iskolák vesznek részt a megmérettetésen: 

  • Szentesről: HSZC Zsoldos és Boros
  • Hódmezővásárhely: Kozmutza Flóra, Kratochvil Károly, HSZC Eötvös
  • Csongrád: Diana Fegyvertechnikai Technikum és Kollégium és Batsányi János Gimnázium és Kollégium
  • Mindszent: Mindszenti Általános Iskola



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Saját magával díszítette irodáját Varga Ferenc

cs3_szerk2

Megérkeztek a gólyák Szentesre

cs3_szerk2

Őskori csonteszközöket is találtak Szentesen

cs3_szerk2

Jakupcsek Gabriella Szentesen – Tabukat ledöntő könyveit mutatta be

cs3_szerk2

Vér folyt a szentesi kollégiumban

cs3_szerk2

Fiatalkorú drogosokat kapcsoltak le a rendőrök Szentesen

cs3_szerk2

Olvasói levél: Szentesen csak szépet, jót lehet írni

cs3_szerk2

Ha kisüt a nap, élettel telik meg a szentesi Kurca-part + GALÉRIA!

cs3_szerk2

Továbbra is titkolják, hány embert rúgtak ki az önkormányzati intézményekből

cs3_szerk2