Szentes

Életet mentettek a szentesi HMG diákjai

Összesen 29 regisztrált véradó nyújtotta karját a szentesi Horváth Mihály Gimnáziumban megrendezett kihelyezett véradáson. 

Le a kalappal az iskola diákjai és tanárai előtt, és persze óriási pacsi a szülőknek is, akik szintén részt vettek a véradáson. A végzős osztályok közül a 12.G osztály volt a legaktívabb, nekik külön jár egy óriási taps! 

A magyarországi vérkészlet biztosításához naponta 1600-1800 önkéntes véradó jelentkezésére van szükség. Hogy a megfelelő mennyiségű és minőségű vérkészlet rendelkezésre álljon, a Magyar Vöröskereszt országszerte szervez véradó eseményeket. Ezeken egy előzetes orvosi alkalmassági vizsgálatot követően bárki adhat vért.

.

Fotók: HMG Facebook-oldala



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Óriási elismerésben részesült a szentesi ezred szakaszvezetője

cs3-szerkeszto

Európa Kupán Sztanó György: Lengyelországban versenyez a szentesi erőemelő

cs3-szerkeszto

Különleges színházi élményben volt része a szentesi HMG diákjainak

cs3-szerkeszto

Déry-díjat kapott a szentesi Horváth Mihály Gimnázium egykori tanára

cs3-szerkeszto

„Hit, hivatás, szolgálat” – előadást tartottak a fegyvernemi védőszentekről Szentesen

cs3-szerkeszto

Tűz volt hajnalban Szentesen, egy embert kórházba szállítottak

cs3-szerkeszto

Aszfaltozási munkák kezdődtek a szentesi mentőállomáson, a parkolóhelyeket ideiglenesen a mentőautók használják

cs3-szerkeszto

A Szentes Városért Emlékérmet is elnyert Sineger Júlianna beszédtanár kapta az idei Déry-díjat 

cs3-szerkeszto

Elismerte a tiszás szennyoldal, hogy B. Eszternek köze van hozzájuk

cs3-szerkeszto