Mindszent

3 éve tört ki a háború – Mindszent azonnal összefogott és segített

A 2022. február 24-én kitört orosz-ukrán háború nemcsak Ukrajna, hanem az egész világ számára megdöbbentő esemény volt. A konfliktus elől menekülők áradata Magyarországra is elérkezett, ahol a helyi közösségek, köztük a mindszentiek, azonnal összefogtak, hogy segítsenek a bajbajutottakon.

A háború kitörését követő napokban a mindszenti lakosok példátlan szolidaritásról tettek tanúbizonyságot. 

Adomány ment Kömörőre

Gyorsan szerveződő adománygyűjtések során élelmiszert, ruházatot, higiéniai termékeket és egyéb nélkülözhetetlen dolgokat gyűjtöttek össze. A helyi civil szervezetek és magánszemélyek összefogásával a felajánlások hamarosan megtöltötték a gyűjtőpontot. 

Az összegyűjtött adományokat egy Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei településre, Kömörőre szállították, ami elosztópontként működött, a környező településekre innen szállították az ellátmányt.

Befogadták a vízilabdásokat

2022. március 20-án este az U19-es ukrán vízilabda válogatott érkezett Mindszentre. A Magyar Vízilabda-szövetség, a Szentesi Vízilabda Klub, és Mindszenti Önkormányzat összefogásának köszönhetően a fiatalok sikeresen átlépték a határt, és biztonságos menedékre leltek. 

A vízilabdázók a Hét Halász Vendégházban kerültek elszállásolásra, és Szentesre jártak edzésekre. Az ukrán csapat edzője, Momot Viktor a szentesi keret tagja volt, így helyi kötődése is van az összefogásnak.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Mindszenti elnöke lett a hódmezővásárhelyi fociklubnak

cs3_szerk2

Rengeteg szemetet gyűjtöttek össze mindszenti önkéntesek

cs3_szerk2

Felfüggesztették a mindszenti kompközlekedést

cs3_szerk2

Böllér nap lesz a mindszenti piacon

cs3_szerk2

Szemétgyűjtést szerveznek Mindszenten

cs3_szerk2

Kőkígyó született Mindszenten

cs3_szerk2

Ideiglenesen bezár a mindszenti kormányablak

cs3_szerk2

Áramszünet lesz Mindszenten

cs3_szerk2

Új helyen az Enni adok doboz Mindszenten

cs3_szerk2