Csongrád

Négy óvodát is felújítanak Csongrádon

A jó hírt Máté Attila alpolgármester jelentette be, aki elmondta, hogy az önkormányzat mindig is nagy figyelmet fordított az óvodákra, ezért keresik a forrásokat, hogy a többi intézményt is fejleszteni tudják. 

Csongrádon a Templom utcai “Delfin” Óvoda, a Bökényi “Napraforgó” Óvoda, a Fő utcai “Platánfa” Óvoda és a Bokrosi “Napsugár” Óvoda hamarosan ráncfelvarráson esik keresztül. Az ovikban közös, hogy a felújítási terv mindegyiknél tartalmazza a játszótéri udvarok teljes felújítását.

Ezen felül a Delfin ovi napelemeket kap, a Napraforgó oviban felújítják a főzőkonyhát és kiegészítő helységeit, illetve konyhatechnológiai eszközöket is vásárolnak. Szintén ebben az óvodában tervben van a villamos vezeték hálózat cseréje, radiátor csere, valamint napelem telepítése. A Napsugár ovi játszótéri udvara teljesen megújul, így egy olyan szuper játszóteret kapnak, ami minden követelménynek megfelel.

A Platánfa oviban a Csongrádi Óvodák Igazgatósága saját költségvetése terhére az óvoda udvarán álló romos melléképület bontását, valamint ideiglenes kerítés létesítését valósítja meg. A megmaradó melléképület pedig felújítják, hogy alkalmas legyen a játékok tárolására, és egyéb, az óvoda működéséhez szükséges anyagok előírás szerinti elhelyezéséhez (pl. tisztítószerek, vegyianyagok, stb.). Az udvaron a bontandó épületszárny helyén felszabaduló területtel kiegészülve olyan korszerű játszószerek rendszere kerül kialakításra, mely megfelel a játszótéri szabványok előírásainak.

Csongrád a „Gyermeknevelést támogató humán infrastruktúra fejlesztése” c. felhívására 2024.03.07.-én nyújtott be pályázatot, amit sikeresen meg is nyertek. Ennek és a város jó gazdálkodásának köszönhetően 295 162 740 forintból tudják az óvodákat fejleszteni. 

Borítókép: Csongrád közösségi oldala, Révész Gábor



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Kiábrándult csongrádi tiszás: Az elmúlt időszak történései azt igazolják, hogy a Tisza egy felülről (bolsevik mintára) szervezett tekintélyelvű párt! 

cs3-szerkeszto

Négy autó ütközött össze Szentes és Csongrád között – FÉLPÁLYÁS ÚTZÁR!

cs3-szerkeszto

Malik László: tevékeny, aktív évet várok 2026-tól

cs3-szerkeszto

Újabb szakaszába lépett Csongrádon a közvilágítás korszerűsítése

cs3-szerkeszto

Itt az influenza: kötelező maszkviselést vezettek be több intézményben Csongrádon

cs3-szerkeszto

Nagy István: újabb ötmilliárd forintot fordítanak az agrárszakképzési centrumok fejlesztésére

cs3-szerkeszto

Február 7-én rajtol a tavaszi szezon a Csongrádi Tiszapart SE-nél

cs3-szerkeszto

 Téli csoda Csongrádon, a Kis-Tiszánál, amikor a kacsák és a hattyúk egészen közeli látványt tárnak elénk

cs3-szerkeszto

Kormányzati támogatással 123 új munkahelyet teremt a csongrádi Vestfrost

cs3-szerkeszto