Belföld Külföld

Magyarország ismét kulcsszerepben: Budapestre szerveznék Vlagyimir Putyin és Donald Trump találkozóját

Egy magas rangú orosz politikus szerint mind a két ország vezetőjének biztonságát garantálni tudja Orbán Viktor.

Donald Trump megválasztott amerikai elnök csütörtökön jelentette be, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök találkozót kért tőle. Közben Vlagyimir Dzsabarov, az orosz parlament felsőházának nemzetközi ügyekkel foglalkozó bizottságának első helyettes vezetője egy interjúban arról beszélt, hogy Magyarországot ideális helyszínnek tartja a megbeszéléshez – írják orosz források.

A magas rangú orosz politikus szerint Orbán Viktor miniszterelnök mindkét vezető biztonságát garantálni tudná.

A politikus hozzátette, hogy a feleknek egy „semleges” területen kell egyeztetniük. Korábban Finnország is a lehetséges helyszínek között szerepelt, de időközben a NATO tagja lett, majd „rendkívül agresszívvá vált” Oroszországgal szemben. 

A két legnagyobb világhatalom vezetője nem hagyhatja ki, hogy legalább egyszer ne találkozzanak. Kérdések sokasága halmozódott fel. Az elmúlt négy évben jelentősen megromlott a viszony a két ország között. Természetesen eljött az idő, hogy találkozzanak és beszélgessenek. Hogy erre a találkozóra mikor kerül sor, azt hiszem, most senki sem tudja megmondani” – nyilatkozta Vlagyimir Dzsabarov.

Forrás: Mandiner



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Rétvári Bence: a Tisza-kormány 33 milliárd forintot vesz el a pedagógusoktól

cs3-szerkeszto

Hiperaktivitás, figyelemzavar: pszichiátriai betegségek-e valójában?

cs3-szerkeszto

Szombattól ismét emelkednek az üzemanyagárak

cs3-szerkeszto

Kikosarazták a miniszterelnököt – a pártelnökök nem Magyar Péter politikai biodíszletei

cs3-szerkeszto

A változás szele: 3 köbméter gázért közel 7000 forintos számla érkezett Csongrádon

cs3-szerkeszto

Épül a tiszás önkény: a Legfőbb Ügyészség szerint is jogsértő volt a Fidesz szervereinek lefoglalása

cs3-szerkeszto

Leköszön a vármegyei agrárkamara elnöke – törvénymódosítás miatt távozik Szél István

cs3-szerkeszto

Több vízügyi fejlesztésre sem adott zöld lámpát a pénzügyminiszter, több milliárdos egészségügyi tételre is nemet mondott

cs3-szerkeszto

Ezüstérmes lett az Ugrai Pannával felálló 4×200-as női gyorsváltó

cs3-szerkeszto