Szentes

Szentes kapta az Agrárminisztérium elismerését

A Virágos Magyarország verseny idei díjátadóján 5 települési kategóriában és 6 kiemelt témában csaknem 80 elismerést adtak át. Az Agrárminisztérium (AM) elismerését Szentes vihette el.

A nagyvárosok közül Nyíregyháza, a 30 ezernél kevesebb lakosúak versenyében Nagyatád kapta meg a fődíjat, az 1000 fősnél népesebb községek közül Gyenesdiás, a kisebbek kategóriájában pedig Hidvégardó nyert. Budapest fődíját a XI. kerületnek ítélte meg a kertészekből, tájépítészekből, várostervezőkből és turisztikai szakemberekből álló zsűri – írták.

A Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) és a Virágos Magyarország szervező bizottságának különdíját város kategóriában Békéscsaba, község kategóriában Szálka érdemelte ki, a fővédnöki díj Gógánfának jutott. A Miniszterelnöki Kabinetiroda a városok közül Dunakeszit, a falvak közül Balatonszemest díjazta, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium (KTM) Virágos Önkormányzatért díjának idei győztesei Kecskemét, Cigánd, Nagylók, Tivadar és Budapest XVII. kerülete. Az Agrárminisztérium (AM) elismerését Szentes és Császár vihette el, és volt olyan díj is, amit külhoni települések kaptak.

A közlemény szerint népszerűek voltak a tematikus kiírások, a csaknem 400 idei pályázatból 113-at ilyenekre küldtek a jelentkezők. A legtöbb ezek közül is a legvirágosabb főtér kategóriára érkezett, amit végül Vác nyert meg. A virágos városi és faluséták idei díjazottja Eger, az Energiaügyi Minisztérium (EM) “Év zöld innovációja” elismerését Budapest VIII. kerülete kapta. Az év Virágzó közössége elismerést, amely az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM), valamint a szervező bizottság elnökének közös díja, Oroszlány érdemelte ki – tették hozzá.

A szervezők úgy vélik, a verseny kiváló lehetőség a zöld átállás jó gyakorlatainak bemutatására. Hozzátették, hogy a magyarországi települések kreatív és példaértékű megoldásokat találtak ki a kedvezőtlen éghajlati hatások ellensúlyozására, ami azért is fontos, mert az ilyen újításokat az utazni szándékozók egyre inkább figyelembe veszik az úticél megválasztásakor.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Oktatói Szolgálati Emlékéremmel tüntették ki a szentesi Zsoldos oktatóját

cs3_szerk2

Merülés a honvédség világába – Búvártábort rendeztek a fiataloknak Szentesen + GALÉRIA!

cs3_szerk2

Eszünk megáll: újabb tűz Szentesnél, gabona és traktor lángolt

cs3_szerk2

Tűz van Szentes külterületén, 3 város tűzoltói küzdenek a lángokkal + VIDEÓ!

cs3_szerk2

Szentesi férfi vesztette életét az M44-es úton történt balesetben

cs3_szerk2

Irány a vízpart vagy a hűvös szoba, a héten Szentesre és Csongrádra is visszatér a kánikula

cs3_szerk2

Több épület gyulladt ki vasárnap délután Szentesen, a Kisérben

cs3_szerk2

A szentesi Bugyi Tibor dobogósként érkezik a csongrádi Fire Cross fordulóra

cs3_szerk2

Az új szentesi edzőcsarnok térségi szinten is meghatározó beruházás lesz

cs3_szerk2