Csongrád

Különdíjat nyert a csongrádi Tari László Múzeum

A csongrádi Tari László Múzeum nyerte el a Pulszky Társaság Magyar Múzeumok Egyesület különdíját, amelyet 2024 november 19-én adtak át, Budapesten a Hagyományok Házában. 

A csongrádi közgyűjtemény első alkalommal nevezett be a 2010 óta megalapított díjra, amelyre 28 múzeum adta be a pályázatát, ebből 19 került be a második fordulóba. A csongrádi múzeum „Fekete vár virága” című projektjével nevezett be, amelynek megyei és fővárosi nagy múzeumokkal szemben kellett megmérettetnie magát. A Dél-Alföldi régióból egyedüliként voltak jelen, mint a legkisebb múzeum. 2 fő- és 4 különdíjat adták át. A különdíj a látványra a megjelenésre és a grafikára fókuszál.

„Óriási elismerés ez számunkra, hiszen mindenki egy emberként csapatban dolgozott, és jól tudjuk azt is, hogy minden jelölt múzeum magas színvonalon és nagy odaadással dolgozott a saját kiállításán. Már önmagában az a tény, hogy a régiónkból egyedüliként neveztünk be, a legkisebb múzeumként, így bekerülve a második fordulóba is óriási eredmény. A különdíj pedig úgy gondolom hatalmas elismerés, hiszen a másik 3 különdíjat nálunk sokkal nagyobb múzeumok kapták meg. Erre a díjra első alkalommal pályázott a Tari László Múzeum, és nagy örömünkre szolgál ez az elismerés, ami azt is bizonyítja számunkra, hogy jó irányba haladunk, megfelelő a színvonal és az a lendület amivel dolgozunk. Mindezek mellett úgy gondolom, hogy ez egy nagyon pozitív visszajelzés számunkra, hogy a múzeumunk minden szempontból alkalmas arra, hogy, a helyi kultúrát gazdagítsa és értékeket képviseljen”- mondta el Gyöngyössy Orsolya a Tari László Múzeum igazgatója. 

A különdíjat azok a kiállítások nyerhetik el, amelyek kiemelkednek kreativitásukban és társadalmi hatásukban, egyedi grafikával gazdagítva a tárlatot, amelyben Kálmán Áron grafikus és látványtervező hatalmas szerepet vállalt a „Fekete vár Virága” tárlat létrehozásában. A Pulszky Társaság különdíja nem csak a múzeum szakmai rangját emeli, hanem ismertté és elismertté teszi Csongrád városát, annak kulturális értékeit, hiszen a múzeum sikere ráirányítja a figyelmet a múzeumok jelentőségére a helyi kultúra  és a történelem ápolására.  A díj elnyerése azt is bizonyítja, hogy a kisvárosi intézmények is képesek országos szinten is kiemelkedőt alkotni, ha mernek újítók lenni.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Tölts meg egy dobozt szeretettel, és varázsolj mosolyt egy gyermek arcára!

cs3_szerk2

Csongrádi, kisteleki, fábiánsebestyéni és Sándorfalvi tanár is a legjobbak között végzett

cs3_szerk2

Bedő Tamás lobbantotta fel a második gyertya lángját Csongrádon

cs3_szerk2

Szentesi és csongrádi mentősökhöz látogatott a Mikulás + Galéria!

cs3_szerk2

Hazatérés és sport: Idén is érkezik a “Fussuk le!” félmaraton fesztivál

cs3_szerk2

Gyönyörű karácsonyi fények Csongrádon – de vannak árnyoldalak is

cs3_szerk2

Csongrád lett 2024-ben az Év madárbarát települése

cs3_szerk2

Csongrádon is fellobbant a hit lángja

cs3_szerk2

80 ezer forintot lopott egy férfi egy csanyteleki nőtől Csongrádon

cs3_szerk2