Szentes

Le a kalappal: a boszniai áradásoknál segítettek a szentesi katonák

Visszaérkezett alakulatukhoz a MH II. Rákóczi Ferenc 14. Műszaki Ezred műszaki kontingense, amely Bosznia-Hercegovina extrém időjárási kihívásainak leküzdésében nyújtott értékes segítséget – számoltak be az ezred közösségi oldalán. 

Mint írják, a bosnyák hatóságok az utóbbi időszak természeti csapásai miatt az Európai Unió segítségét kérték, és Magyarország – soros EU-elnökségének és az EU ALTHEA-művelet vezető pozíciójának köszönhetően – készségesen válaszolt a hívásra.

Műszaki katonák küldetése a hatékony műszaki segítségnyújtás volt Feil Gergő hadnagy, a Műszaki Kontingens boszniai parancsnoka szakmai irányítása mellett.

A hadnagy bajtársaival két közepes teljesítményű univerzális földmunkagéppel érkezett a kijelölt területre, ahol több kritikus katasztrófavédelmi feladatot kellett végrehajtaniuk.

Buturović Polje térségében a helyi családoknak segítettek a viharok és áradások okozta károk helyreállításában, elsősorban családi házak kármentesítésével és útakadályok eltávolításával. A Klisac folyó által elmosott főút alternatívájaként egy új földutat építettek, amely biztosította a település és a környékbeliek számára a közlekedést és a folyamatos ellátást. 

Jablanicában pedig romeltakarítási munkákat végeztek, amelynek során több ezer köbméternyi törmeléket és hordalékot szállítottak el, valamint jelentős mennyiségű építőanyagot helyeztek el az úthálózat javítása érdekében.

Büszkék vagyunk a szentesi ezred katonáira, köszönjük a munkájukat!

Fotók: Dévényi Veronika, Feil Gergő hadnagy, Janó Miklós törzsőrmester



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Az ápolók hivatása – emberség, felelősség és szolgálat Szentesen is

cs3-szerkeszto

Márciusban rendezik a Téltemető Sulik Dávid Emlékversenyt Szentesen

cs3-szerkeszto

Egy jelölt már biztosan elkezdheti gyűjteni az aláírásokat

cs3-szerkeszto

Ezüsthúrok varázsa: ifjú hegedűsök töltötték meg zenével Szentes szívét

cs3-szerkeszto

Honvédelem testközelből – Különleges napon vettek részt a szentesi Zsoldos diákjai

cs3-szerkeszto

Kigyulladt egy kisteherautó Szentesen

cs3-szerkeszto

Amikor Szentes Európa csúcsára ért – 33 éve írtak történelmet a vízilabdás lányok

cs3-szerkeszto

Szabó István: Mi nem egyházakat rombolunk, hanem kereszteket újítunk fel! + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto

Egy nap alatt meglett az ellopott kerékpár Szentesen

cs3-szerkeszto