Szentes

A szentesi katonák is segítenek az árvízvédelemben

Már úton vannak a lánctalpas kétéltű járművek Szentesről Pilismarótra, hogy segítsék az árvízi védekezést.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter Facebook-oldalán közölte, hogy a Magyar Honvédség számos eszközzel részt vesz az árvízvédelemben, így a szentesiek is besegítenek. 

„Szentesről úton vannak PTSZ-M lánctalpas kétéltű járművek, amelyek Pilismarótnál segítik a védekezési feladatokat. A magyar emberek biztonságánál semmi sem lehet fontosabb!” – írja posztjában a miniszter. 

Mint arról beszámoltunk, nagy a baj, rekordmennyiségű víz érkezik Magyarországra. A Duna felső szakaszán és a Lajtán is első- és másodfokú árvízvédelmi készültséget rendeltek el. A legveszélyeztetettebb terület jelenleg Mosonmagyaróvár. 



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Megnyílt Az utca hírmondói – plakátok, amelyek megszólítják a múltat és a jelent

cs3-szerkeszto

Vita a Madármentő Alapítvány támogatásáról a szentesi testületi ülésen

tka-admin

Hagyomány és alkotás – A magyar kultúra ünnepe és a szentesi értékek

cs3-szerkeszto

A szentesi kórház fenntartója helyretette Varga Ferenc felújítás elleni hergelését

cs3-szerkeszto

Látogatási tilalom lépett életbe a szentesi kórházban

cs3-szerkeszto

Egyetemi nyílt napon jártak a szentesi gépész tanulók

cs3-szerkeszto

Szabó István örül a kórházfejlesztések megkezdésének, ám ezzel nem mindenki van így

cs3-szerkeszto

Megkezdődtek a szentesi kórház nagyszabású felújítási munkálatai

cs3-szerkeszto

A szentesi ezred katonái is segítenek a hidegben: az otthon melegét szállítják oda, ahol a legnagyobb szükség van rá + FOTÓK + VIDEÓ!

cs3-szerkeszto