Belföld Térség

Kémleld az eget Szegeden!

A 2024-es év egyik leglátványosabb sporteseménye Szegeden kerül megrendezésre, ahol a 25. FAI Hőlégballon Világbajnokság izgalmas kihívások elé állítja a világ legjobb pilótáit. 

A szeptember 8-14. között zajló eseményre 31 országból összesen 120 pilóta érkezik, hogy a Tisza-parti város felett mérjék össze tudásukat. Több női pilótát is megtalálható a nevezők között, közülük egy hazait is, Becz Ritát, aki számos nemzetközi és magyar bajnokságon és női világversenyen, így például tavaly Ausztráliában, a női világbajnokságon bizonyította tudását és a 11. helyen végzett.

A hőlégballonozás a nézők számára egy rendkívül látványos esemény, azonban a pilótáknak egy komoly technikai kihívás. A repülés során a versenyzők gyakran több, egymást követő feladatot kapnak, a FIA, azaz a sportág nemzetközi szövetsége versenykézikönyve 20 különböző feladattípust tartalmaz, mely 3 csoportra osztható. Eszerint a feladatok közt lehet előre meghatározott célra történő precíziós repülés, de vannak olyan feladatok is, melyekben döntő a sebesség, az idő vagy a megtett távolság.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Több mint 1,6 millióan töltötték ki a nemzeti konzultációs kérdőívet

cs3-szerkeszto

Elfajult közlekedési vita: emberölési kísérlet miatt rendelt el letartóztatást a bíróság

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: Arra szerződtem, hogy megváltoztassam a sorsunkat!

cs3-szerkeszto

Képeken a valaha volt legkisebb tiszás tüntetés Budapesten

cs3-szerkeszto

Luca napja: a fény és a hiedelmek különleges ünnepe

cs3-szerkeszto

Koncz Zsófia: már csak 20 nap az újabb családi adócsökkentésekig

cs3-szerkeszto

Újabb jelentős segítséget nyújt a kormány a tejágazat szereplőinek

cs3-szerkeszto

Újabb legenda távozott: elhunyt Balázs Péter

cs3-szerkeszto

Gulyás Gergely: Magyarország nem hajtja végre a migrációs paktumot

cs3-szerkeszto