Belföld

Ma érkezik a családi pótlék és a GYES

Hamarabb érkezik a GYES, a GYET és a családi pótlék is az iskolakezdésre tekintettel. A postások ma kezdik a kézbesítést – emlékeztetett Vitályos Eszter. 

Bár a tanévkezdés jelentős költséget ró főként a többgyermekes családokra, sokan nincsenek tisztában azzal, hogy többféle támogatás is igénybe vehető.

Milyen tanévkezdési támogatások vannak?

  • állami, 
  • önkormányzati, 
  • munkáltatói és 
  • alapítványi támogatások,
  • pályázatok és
  • adó-visszatérítések

is rendelkezésükre állhatnak. Nem mindegyik jár alanyi jogon, így érdemes pontosan is utánanézni, ki mire jogosult és hogyan igényelheti meg – adta hírül a Magyar Nemzet. A legtöbb településen az önkormányzatok is biztosítanak iskolakezdési támogatást változó formában, amelyre szeptember 30-ig lehet jelentkezni. Lehet egyszeri pénzbeli juttatás – ez általában 5-20 ezer forint közötti összeget jelent – de utalvány vagy írószercsomag is lehet.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Benyújtották a kétgyermekes anyák szja-mentességéről szóló törvényjavaslatot

cs3_szerk2

Ne feledd: éjszaka óraátállítás!

cs3_szerk2

Száj- és körömfájás: mutatjuk meddig él túl a vírus a szabadban

cs3_szerk2

71 éves a rohamkocsi szolgálat Magyarországon

cs3_szerk2

Orbán Viktor: provokációs verseny van az ellenzéki pártok között

cs3_szerk2

Itt a nagy bejelentés: érkezik a kiegészítő nyugdíjemelés

cs3_szerk2

Általános iskolások, szülők figyelem! Fontos határidő jár le csütörtökön!

cs3_szerk2

Újabb magyarországi telepen jelent meg a ragadós száj- és körömfájás

cs3_szerk2

30 éves a Bokros-csomag – hatásai most is érződnek és reflektorfénybe helyezik a ma családpolitikáját

cs3_szerk2