Belföld

Maruzsa Zoltán: tanévkezdésre minden iskolában ott lesznek a tankönyvek

A már megrendelt tankönyvek gyártása a napokban fejeződik be a debreceni Alföldi Nyomdában, a tanévkezdésre minden iskolában ott lesznek a tankönyvek – közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára.

Maruzsa Zoltán az Alföldi Nyomdában tett látogatása során azt mondta, az iskolák eddig több mint 11,8 millió darab tankönyvet rendeltek, a szeptemberi pótrendelésben várhatóan még további egymillióra lesz igény.

A csaknem 13 millió tankönyv és munkafüzet elkészítésére az idén 15 milliárd forintot fordít a kormány, a tanulók ezúttal is ingyenesen jutnak hozzá az államilag gyártott tankönyvekhez – fűzte hozzá.



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Csongrádiak a fővárosi ünnepi fényben, ahol óriási volt az érdeklődés az első adventi hétvégén + VIDEÓ + FOTÓK!

cs3-szerkeszto

Legújabb felmérés: Fidesz 47, Tisza 40

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: Magyarország energiaellátásának alapját az Oroszországból érkező energiahordozók jelentik

cs3-szerkeszto

Elhunyt Lehoczki-Spider László, a legendás mentőkutya, Mancs gazdája

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: azért utazok Moszkvába, hogy biztosított legyen Magyarország energiaellátása

cs3-szerkeszto

Orbán Viktor: Felgyorsítjuk a magyar–szerb olajvezeték megépítését

cs3-szerkeszto

Végre, jutott egy kis víz a tájba!

cs3-szerkeszto

Kiderült, mennyivel nőhetnek jövőre a szentesi, csongrádi és kisteleki nyugdíjak

cs3-szerkeszto

Magyar Péterék a házi kedvencekre is adót akarnak kivetni

cs3-szerkeszto