Belföld

Óriási támogatásokat jelentett be Nagy István

Az agrárminiszter közölte, hogy ez egyik legfőbb cél a mezőgazdaság és élelmiszertermelés teljes modernizációja.

A Vidékfejlesztési Programban megítélt támogatások kifizetésével kapcsolatban a magyar költségvetés az idén 750 milliárd forintot biztosít, amelyből 386 milliárd forint már megérkezett az érintettekhez – erről számolt be Nagy István agrárminiszter Balkányban, egy gazdafórumon.

Az agrárminiszter kiemelte, hogy a kormányzat eltökéltségét jelzi, hogy az agrárium fejlesztésére rendelkezésre álló, soha nem látott mértékű forrás a „Megújuló vidék, megújuló agrárium” programban meghatározott stratégiai irányok mentén, a magyar vidék gazdaságának gerincét adó mezőgazdaság és élelmiszertermelés teljes modernizációjára nyújt lehetőséget – tájékoztatott a Világgazdaság.

Az újabb pályázatok támogatása pedig azzal vált lehetségessé, hogy áprilisban a Vidékfejlesztési Program kötelezettségvállalási összegét csaknem 3443 milliárd forintra növelte a kormány.

Nagy István kifejtette, a most meghozott döntések értelmében többek között

  • az állattartó telepek fejlesztésének támogatása keretében 74 milliárd,
  • az élelmiszeripari üzemek komplex fejlesztésére 41,6 milliárd,
  • a mezőgazdasági vízgazdálkodási ágazat megújítására pedig 16,5 milliárd forint támogatás odaítéléséről született döntés.

Forrás: mandiner.hu



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Benyújtották a kétgyermekes anyák szja-mentességéről szóló törvényjavaslatot

cs3_szerk2

Ne feledd: éjszaka óraátállítás!

cs3_szerk2

Száj- és körömfájás: mutatjuk meddig él túl a vírus a szabadban

cs3_szerk2

71 éves a rohamkocsi szolgálat Magyarországon

cs3_szerk2

Orbán Viktor: provokációs verseny van az ellenzéki pártok között

cs3_szerk2

Itt a nagy bejelentés: érkezik a kiegészítő nyugdíjemelés

cs3_szerk2

Általános iskolások, szülők figyelem! Fontos határidő jár le csütörtökön!

cs3_szerk2

Újabb magyarországi telepen jelent meg a ragadós száj- és körömfájás

cs3_szerk2

30 éves a Bokros-csomag – hatásai most is érződnek és reflektorfénybe helyezik a ma családpolitikáját

cs3_szerk2