Szentes

A szentesi Koszta József Múzeum is megpályázza az Év múzeuma díjat

A szentesi Koszta József Múzeum is megpályázza a jelentős eredményeket felmutató muzeális intézmények elismerését jelző Év múzeuma díjat.

Az intézményvezető a Délmagyarnak elmondta, amikor 2018 nyarán átvette a közgyűjteményt, nem kisebb célokat tűzött ki maguk elé, minthogy az intézmény egy Kárpát-medencei szellemi és lelki találkozóhelye legyen a magyarságnak, valamint Szentes legyen a Dél-Alföld kulturális fővárosa.

A Pulszky Társaság által 1996-ban alapított “Az Év Múzeuma 2023” díjat két kategóriában osztják ki: kis múzeumok (területi múzeumok, filiálék) és nagy múzeumok (országos és megyei hatókörű városi múzeumok).

A szentesi múzeum a területi múzeumok között lenne a legjobb.

Forrás: delmagyar.hu



- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Vonat és kisbusz karambolozott Szentesen

cs3_szerk2

Nincs veszélyben a sürgősségi ellátás! – Az SZTE reagált az szentesi kórházat érintő internetes álhírekre

cs3_szerk2

Cserháti Gyula: a szakemberek minden erejükkel a hibák javításán dolgoznak!

cs3_szerk2

Ma is jöhet a piros riasztás: heves zivatarokkal támad kedd délután a vihar

cs3_szerk2

Öröm az ürömben: megúszták a gólyák a hétfői vihart Szentesen

cs3_szerk2

Nem vonták vissza a szentesi kórház műtőinek engedélyét

cs3_szerk2

Óriási vihar csapott le Szentes és Csongrád térségére

cs3_szerk2

Felcseperedtek a szentesi gólyák

cs3_szerk2

Jön az enyhülés: három nap alatt 10 Celsius-fokkal eshet vissza a hőmérséklet

cs3_szerk2