Belföld

Február 22-ig lehet jelentkezni a középiskolákba

Február 22-ig lehet jelentkezni a középfokú oktatási intézményekbe – hívta fel a figyelmet kedden az Oktatási Hivatal (OH), amely honlapján nyilvánosságra hozta a központi írásbeli felvételi vizsgadolgozatok eredményeinek átlagait és eloszlását, így a felvételizők megalapozottabban dönthetnek arról, hová jelentkezzenek.

    Idén a 9. évfolyamra felvételizők átlagosan 54,07; a 6 évfolyamos gimnáziumba jelentkezők 62,22; a 8 évfolyamos gimnáziumba jelentkezők pedig 61,49 pontot értek el – közölte az Oktatási Hivatal. Hozzátették: a korábbi évek eredményei is elérhetők az oktatas.hu felületén, és összevethetők az idei adatokkal.
    A 2023-as összesített átlageredmények megfelelnek az eddigi évek átlagának, a vizsgafeladatok rendszere és nehézsége megfelel az OH honlapján ismertetett elvárásoknak, szempontoknak – hangsúlyozták. Az Oktatási Hivatal megállapítása szerint a központi középfokú felvételi vizsga standard, országosan egységes feladatsor, amely évek óta megbízhatóan látja el feladatát.
    Az OH honlapján megosztott közleményben kiemelték: a középfokú felvételi eljárásban a 9. évfolyamra jelentkezők felvételi lapjait (tanulói adatlap és jelentkezési lapok) az általános iskolák töltik ki, a 6 és 8 évfolyamos gimnáziumokban továbbtanulni szándékozóknak viszont a lapokat egyénileg kell kitölteniük az OH honlapján elérhető KIFIR elektronikus adatlapkitöltő program erre létrehozott felületén.
    A kitöltött dokumentumokat – 2023. február 22-ig – a tájékoztatóban leírtak szerint kell eljuttatni a továbbtanulásra kiválasztott középfokú iskolákba és az OH-ba, a kézzel kitöltött felvételi lapok feldolgozására nincs lehetőség – figyelmeztetett a hivatal.

MTI


- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Különleges jelenség fog feltűnni az égen

Pászti Dániel

Négyszeresére növelte a kormány a kárenyhítési alap forrásait

tk_arpad

Eddig lehet regisztrálni a TeSzedd! hulladékgyűjtő akcióra

Pászti Dániel

„A füstérzékelő életet menthet” – jubileumi alkotói pályázat

tk_arpad

Az idei esztendő a válságállóság és a válságkezelés tesztje lesz

tk_arpad

Elindult a regisztráció a TeSzedd! hulladékgyűjtő akcióra

tk_arpad

Hétfőn 22 óra 24 perckor kezdődik a csillagászati tavasz

tk_arpad

Március végéig lehet pályázni a “Kerékpárral 7 határon át” program forrásaira

tk_arpad

Keddtől csütörtökig módosíthatók a középiskolai felvételi jelentkezések

tk_arpad

Honlapunk megfelelő működéséhez „sütiknek” nevezett adatfájlokat (angolul: cookie) kell elhelyeznünk számítógépén, Ön bármikor módosíthatja ezeket a beállításokat a böngészőjében. Elfogadom Olvasd tovább