Mindszent

Év eleji beszélgetés Zsótér Károllyal, Mindszent polgármesterével

Mindszent a Tisza partján fekvő település jelentős turisztikai szerepet tölt be a nyári időszakban. Évek óta fontos ez az irányvonal, de a működés fenntarthatósága, a fejlesztés és a közösség is prioritást élvez a feladatok tekintetében.

„Úgy indultunk el a 2022-es év elején, hogy nehéz lesz, de mindenképpen előre lépést szeretnénk a település és ezen belül a működés és a közösség életében”- kezdte beszámolóját Zsótér Károly Mindszent polgármestere.

„Sok civil szervezetünk van, akik makacsul ragaszkodnak ahhoz, hogy tevékenykedjenek. Olyan munkát végeznek évről-évre, ami példaértékű így nálunk a közösségi élet szépen lassan indult újra, de azóta is nagyon jól működik. Sok rendezvényünk volt 2022-ben, amelyek közül több új tradíciókat indított el, és ez számunkra nagyon fontos. Új színterek, új emberek új programok. Közel 18-20 olyan pályázatunk volt az elmúlt időszakban, amelyeket sikerült befejeznünk és ez mind a közösség javát szolgálta. Nem volt egyszerű ezek lezárása, de örömünkre szolgált, hogy sikerült teljesítenünk. Az Egészségház Mindszenten egy nagyon komoly létesítmény minden szempontból, így ennek hőszigetelése is az elmúlt évben jött létre. Napelem panelekkel a további takarékos működtetés a célunk, így ennek köszönhetően közel 30%-al sikerült már csökkenteni a költségeket. Az orvosi ügyelet tekintetében január végéig ez a szolgáltatás is biztosított. A 43 kilométeres belterületi útjaink 10%-át sikerült teljes szélességében felújítani, amelyet saját erőforrásból valósítottunk meg. A templomunkban az oltárkép rekonstrukciója is megtörtént ami régi vágyunk volt, így az teljes történelmi pompájában látható. Több turisztikai útvonal is átfut a településünkön ezért az elmúlt öt évben mindig tudtunk egy kicsit hozzátenni a turizmushoz. A Tisza nekünk áldás, hiszen elmondhatom, hogy nagyon jó nyarunk volt, megszámlálhatatlan vendég látogatott el hozzánk. Folyamatos a fejlesztés a strandolás szempontjából is, amit a 2023-as évben tovább szeretnénk bővíteni. Az infrastruktúra mellett a szolgáltatások körét figyelembe véve haladunk, hogy a látogatók egy szép helyen minőségi időt töltsenek el, és ha lehet minél többször jöjjenek vissza hozzánk. A turisztikai lehetőségekkel kapcsolatban folynak továbbra is a felmérések abban a tekintetben, hogyan lehetne még intenzívebb. Nem csak a fürdőzés, hanem vízi turisztikai szempontból is. A rendezvények és programok szempontjából szintén sikeresnek ítélem meg az elmúlt évet, hiszen a Dózsa Telepi városrészben egy olyan hagyományteremtő rendezvényt sikerült megvalósítanunk, amelyre eddig még nem volt példa. A legfontosabb hogy a közösségi tér megtelt élettel. A civil szervezetek közreműködése is szerepet játszott abban, hogy az adott időszakban programok jöttek létre heti rendszerességgel. Valóban, mint egy varázsütésre az adventi időszakban a zsongás töltötte be a településünket és a közösségi morál is pozitív irányban változott. Vannak nehézségek, de az év végi időszak valóban felemelő és megható volt. Sok és jó rendezvényeink voltak, kiváló, mozgalmas vagy éppen megható programokkal, mint a szaloncukor eső, hogy csak egy kivételeset említsünk. Ez mind arra ad okot, hogy van jövőnk minden korosztály számára. Készülünk a 2023-as évre. Egyik kiemelt feladatunk, ami az előző év megkezdett fejlesztése az utak, utcák további felújítása, ami közel 100 milliós beruházás lesz majd. Végezzünk a munkánkat a lehető legjobban, hogy a nehéz energetikai időszakban is biztosítani tudjuk a működést minden téren és tudjunk előre haladni, ami az itt élő emberek javát szolgálja. A kölcsönös tisztelet és megbecsülés jegyében indulunk neki az előttünk álló évnek.” – mondta el Zsótér Károly polgármester.

T.G.- Hirdetés -

Hasonló bejegyzések

Elképesztő teljesítmény: a mindszenti Ugrai Panna újabb Európa-bajnoki címet szerzett

Szabó Viktor

Európa-bajnok lett a mindszenti Ugrai Panna

Szabó Viktor

Cs3.hu Család! Egy eltűnt 17 éves, mindszenti lány megtalálásában van szükség ránk!

Szabó Viktor

Pálinkóné Szedlák Renáta: Mindszenten az acsarkodás, megfélemlítés helyett válasszuk a békés fejlődést!

Szabó Viktor

Pálinkóné Szedlák Renáta: mérgező gyárak helyett víziturisztikai bázist hozunk létre Mindszenten!

Szabó Viktor

Gémes ingyenessé tenné az évtizedek óta ingyenes mindszenti szabadstrandot + VIDEÓ!

Szabó Viktor

Márki-Zay Péteri mélységekben alázza a polgárokat Gémes László + FOTÓK!!!

Szabó Viktor

Pálinkóné Szedlák Renáta: feszültségkeltés helyett békesség kell Mindszentnek!

Szabó Viktor

Másodfokú riasztást adtak ki, érkeznek a viharok Szentes és Csongrád környékére is!

Szabó Viktor